3. CoCArt Music Festival 25-26.03.2011

Koniec marca zapowiada się w Toruniu niezwykle ciekawie. W tamtejszym Centrum Sztuki Współczesnej w ramach trzeciej edycji festiwalu audiowizualnego CoCArt wystąpią:
Asmus Tietchens (D), O/R – Raymond Salvatore Harmon & Todd Carter (USA), Dave Phillips (CH), Ove Volquartz & Ray Kaczynski (D/USA), PAS + HATI (USA/PL), Antonie Chessex (CH), Philippe Petit (F), Michael Vorfeld (D), NEMEZIS (PL), KOMORA A (Polska), dj Zipo (D), Wiktor Skok (PL).
Tegoroczna edycja festiwalu częściowo opiera się na programie ubiegłorocznym, którego z racji żałoby narodowej nie udało się zrealizować. W tym roku na imprezie zagra także kilku artystów, którzy po raz pierwszy odwiedzą Toruń.
CoCArt Music Festival to niezwykły, unikalny w tej części Europy festiwal, łączący nowe trendy we współczesnej muzyce eksperymentalnej o charakterze elektronicznym i elektroakustycznym z projektami opartymi o estetyczną waloryzację multimediów, traktowanych jako pełnoprawny komponent działania twórczego. III CoCArt Music Festival jest twórczą kontynuacją dwóch poprzednich edycji CoCArt Music Festival, które odbyły się w CSW w Toruniu i zostały objęte w 2008 r. patronatem Europejskiego Roku Dialogu Międzykulturowego, a w 2009 r. Europejskiego Roku Innowacyjności.
W ramach festiwalu, w ostatni weekend marca 2011 r., zaprezentują się artyści integrujący muzykę, obraz i sztukę performance. Głównymi wydarzeniami III CoCArt Music Festival będą – podobnie jak podczas poprzednich edycji – koncerty audiowizualne w garażu podziemnym budynku CSW w Toruniu.
Organizatorzy festiwalu: CSW w Toruniu i muzycy HATI – Rafał Iwański i Rafał Kołacki. Gorąco polecamy!

Więcej informacji o festiwalu znajdziecie tutaj: http://www.csw.torun.pl/cocart

Share Button