Alan Moore zagra w Simpsonach

Jak głosi popularny serwis komiksowy,Comic Book Resources, Alan Moore, jeden z najwybitniejszych twórców komiksów (Promethea, From Hell, Strażnicy, V jak Vendetta, Liga Niezwykłych Dżentelmenów), słynący ze swych zainteresowań magią chaosu i thelemą, zagra w popularnym serialu animowanym Simpsonowie.

Moore zdążył już nagrać podkład dźwiękowy pod odcinek, który powinien ukazać się w niedalekiej przyszłości. Co ciekawe, artysta zagra w nim samego siebie odwiedzającego popularny sklep komiksowy. W rzeczywistości, Moore’owi rzadko się to zdarza, ponieważ słynie on z odludnego stylu życia i niechęci do rozgłosu.

Moore niedawno ogłosił swój rozbrat ze światem komiksu. Producentom filmu V jak Vendetta zabronił posługiwania się jego nazwiskiem w czołówce i materiałach reklamowych. Sam zaś zaszył się na brytyjskiej prowincji, oddając się, jak sam twierdzi, zgłębianiu tajemnic magii. Do zagrania w Simpsonach zachęciła go jego partnerka, Melinda Gebbie. Podobno obydwoje są wielkimi miłośnikami tego serialu.

Share Button