Alchemia dźwięków: trasa koncertowa Z’EVa i Hati

Osoby zainteresowane muzyką jako narzędziem przemiany świadomości będą już niedługo miały do czynienia z nielada gratką. W dniach 3-5 XI przyjedzie do Polski z trzema koncertami Z’EV, jeden z najwybitniejszych specjalistów od gry na tradycyjnych instrumentach perkusyjnych i gongach, który w swych utworach muzycznych posiłkuje się tradycyjnymi technikami szamańskimi oraz strukturami odwołującymi się do kabały.

Z’EV tworzy też dzieła multimedialne, łączące muzykę, słowo i teatr. W latach 70. XX w. był jednym z założycieli ruchu kulturowego znanego jako „industrial”. Jest autorem kilkudziesięciu publikacji: płyt analogowych, kaset, płyt CD, artykułów i książek. Występował w ponad 100 miastach – w Ameryce, Europie, Japonii. Współpracował z takimi artystami jak: Glenn Branca, Psychic TV, Genesis P-Orridge, The Hafler Trio, Organum, Fennesz, K.K. Null, Chris Watson, HATI…

W polskiej trasie koncertowej artyście będzie towarzyszył toruński duet HATI, uznawany za jeden z najciekawszych młodych europejskich zespołów eksperymentalnych.

Program trasy:
3.11.2006 Piątek – Kraków, Festiwal Audio Art, Galeria Krzysztofory, ul. Szczepańska 2, godz. 21.00, wstęp wolny;
4.11.2006 Sobota – Warszawa, Aurora, ul. Dobra 33/35, godz. 19.30, bilet: 15 zł,
5.11.2006 Niedziela – Toruń, Piwnica Pod Aniołem, Rynek Staromiejski, godz. 20.30, bilet: 10 zł

Z okazji szykującej siętrasy koncertowej wywiad z Z’EVem przeprowadził Kormak.

Share Button