Bachanalia w Centralnym Basenie Artystycznym


MultiArtLab
to Laboratorium Sztuk Wszelkich, łączące środowiska artystów różnych dziedzin: muzyki, video artu, tańca, performance, teatru i literatury. Ekipa MALu, której trzon stanowi pięcioro współtwórców, prezentuje otwarty i cykliczny projekt, który opiera się na improwizacji na zadany temat. Ich głównym założeniem jest otwarcie na ewolucję twórczości i trzymanie ręki na pulsie przemian współczesnej kultury i sztuki. Z jednej strony pracują nad konkretnym dziełem literackim, którego bieżące stadium prezentują podczas imprezy MAL. Z drugiej – prezentują różne formy tańca improwizowanego podczas koncertów muzyki elektronicznej – live i wieloekranowych wizualizacji. Trzecim aspektem ich pracy jest otwarcie się na interakcję z publicznością i nowe aspekty wnoszone przez kolejnych twórców – gości. Każdy artysta wyraża się przy pomocy własnych środków – podkreślając tym samym swoją indywidualność – ale jednocześnie sprzyja ewolucji siebie jako twórcy i dzieła, bo konfrontuje się z obcymi sobie dziedzinami innych twórców.

Kolejna edycja MultiArtLabu odbędzie się 6 stycznia w warszawskim Centralnym Basenie Artystycznym przy ul. Konopnickiej 6.

Program:

g. 20. Kosmiczne narodziny albo Wenus / Lucifer – performance na podstawie poezji Rafała Nowakowskiego,
występują: Solonia (wokal, ruch sceniczny), i eReFeN (wokal, muzyka)

g. 21. „Lucie…” spektakl multimedialny twórców MAL

g. 22. BACHANALIA – improwizacje performersko-taneczne

Celebrujące Bachantki: Katarzyna Jaśkiewicz, Anna Juniewicz, Judyta Turan, Karolina Łęcka

muzyka: UNIQUE UNIT

wizualizacje: Microkino.pl

„Lucie…” – wielowarstwowa improwizacja na podstawie współczesnego dramatu; opowieść o Lucie prezentuje ekipa MultiArtLab. Tekst to jej świadomość – gra Judyta Turan, taniec: psyche – Katarzyna Jaśkiewicz, aspekt uniwersalny – Anna Juniewicz. Świat wewnętrzny i zewnętrzny: wieloekranowe wizualizacje – Adam Błaszczyk i Adam Czygier, muzyka: Piotr Michałowski (Nmls)

BACHANALIA – Ekstatyczny kult Bacchusa. Otwarcie mitycznej przestrzeni. Łączenie się z tradycją poprzez eksplozję bycia tu i teraz. Przywołanie szczęścia, miłości i dobrobytu na cały Nowy Rok. Celebracja wina i niczym nieskrępowanej woli życia. W użyciu maski i woale, dostępne dla wszystkich wyznawców boga wina, tańca i ekstazy, którzy zechcą dołączyć!

UNIQUE UNIT – AGNIESZKA LACH I AGNIESZKA SZCZEPANIAK

Wstęp Wolny!

Share Button