“Boot Factory” w DKF Muranów

Dyskusyjny Klub Filmowy zrzeszony przy warszawskim kinie Muranów zaprasza miłośników kina niezależnego na kolejne spotkanie.

16 stycznia, wtorek, godz. 20:00

Boot Factory
Francja, Polska 2000, 88 min.

Nazwany undergroundową odpowiedzią na twórczość Warnera Herzoga, rewelacyjny dokumentalista: Lech Kowalski, mieszkający obecnie we Francji, syn polskich emigrantów; swoje pierwsze filmy kręcił w Stanach Zjednoczonych, zafascynowany Kinem Transgresji. Wierny estetyce Cinema Direct stworzył w 1981 roku swój najsłynniejszy film „D.O.A”, o Amerykańskiej trasie koncertowej grupy Sex Pistols. Nie zainteresowany popkulturowymi wartościami, konsekwentnie „prześwietla” tematy niepopularne i interesujące go środowiska; nowojorskich narkomanów w „Gringo”, punk rockowych idoli : Dee Dee Ramone z the Ramones w „Is Dee Dee Home?”, Johnnego Thundersa z New York Dolls w „Born To Loose” czy bezdomnych w „Rock Soup” ( na jeden z festiwali filmowych, na którym film ten był pokazywany, Kowalski przyjechał z całym autobusem bezdomnych z Salt Lake City:) Poważnym zwrotem w karierze Lecha Kowalskiego, okazuje się być pierwsza podróż do ojczyzny swoich rodziców. Podróż, która zaowocowała tzw. “Polską Trylogią”, w której skład wchodzą filmy “The Boot Factory”, “Autostrada Hitlera” i “East Of Paradise”. Wszystko to za sprawą pokazu filmu „D.O.A” w Polsce, po seansie którego do Kowalskiego podchodzi grupa młodych punków z Krakowa, pokazując mu ręcznie szyte glany. Swój entuzjazm kwituje tak : „Wyobraź sobie, ze Sex Pistols robią buty zamiast muzyki. Firma chłopaków zdobywa renomę, a Kowalski skrupulatnie rejestruje codzienne zmagania jej współzałożycieli z własnymi słabościami i próbą wtaczania ideałów w życie; nie idealizując środowiska tworzy absolutnie fascynujący, szczery i pozbawiony moralizowania obraz subkultury.
“THE BOOT FACTORY”- film w Polsce pokazywany zaledwie kilka razy!. Doprawiony dużą porcją energetycznego grania ( Charge 69, Siekiera, Something Like Elvis, the Analogs czy też No Means No ).
DIY or die!

Dyskusję poprowadzi Piotr Pietia Wierzbicki aka Dj Bigos.
Gosciem pokazu bedzie Łukasz Świerczek (Szyszka), szef firmy Cockney.pl, który opowie o meandrach funkcjonowania na rynku własnej niezależnej działalności, o tym co się zmieniło przez lata od powstania filmu i o tym wszystkim co będziecie tylko chcieli wiedzieć.

Kino Muranów
ul.Gen.Andersa 1
wjazd: 10 zł

Share Button