Co i jak, czyli zaczynamy.

Co i jak, czyli zaczynamy.

Drodzy czytelnicy Okultury oraz ci, których splecione linki zaprowadziły
w to miejsce sieci!

Zapraszamy do naszego serwisu informacyjnego poświęconego zjawiskom przynależącym do ukrytego wymiaru kultury, nauki, religii i polityki, dlatego zwykle niedostrzeganym przez mass media. Wychodząc z założenia, że “nic nie jest oczywiste, wszystko jest możliwe”, zamierzamy wyłuskiwać nieoczywistości z informacji rozproszonych w sieci oraz w przekazie szeptanym.
Przeczytacie u nas zatem o najnowszych, przełomowych lub ekstrawaganckich, odkryciach nauki, zacierających granice pomiędzy światem fizycznym a metafizycznym. Otrzymacie codzienną porcję informacji na temat magii i religii, ze szczególnym uwzględnieniem dziwacznych kultów. Zajrzycie za kulisy krajowej i światowej polityki po to tylko, by zdekonstruować rządzące nią mity. Ale przede wszystkim dowiecie się o, naszym zdaniem, najciekawszych wydarzeniach ze świata kultury.
W naszym serwisie poświęcimy sporo miejsca nowościom filmowym, książkowym, komiksowym i muzycznym, krajowym i zagranicznym. Nie zabraknie ich recenzji. Będziemy informować o nadchodzących wydarzeniach artystycznych, naukowych i ezoterycznych, a także śledzić poczynania twórców z kręgu zainteresowań Okultury.
Jednym z zadań tego serwisu jest skrócenie dystansu pomiędzy naszym światem a światem naszych czytelników. Zamierzamy umieszczać tu wiadomości o naszych pracach wydawniczych oraz uzupełniać luki wynikające z tego, że książka jest medium rzadko nadążającym za zmieniającym się światem.

Na koniec tego przydługiego wstępu, prosimy o wyrozumiałość. Nasz serwis stanowi pewien rodzaj eksperymentu, który, jeśli się powiedzie, nabierze dojrzalszej postaci w ramach przygotowanej przez nas nowej, rozbudowanej strony Okultury.
Czy tak się stanie, zależy to również od Waszej pomocy. Prosimy więc o przysyłanie informacji na temat ciekawych przedsięwzięć, wiadomości oraz miejsc w sieci. Możecie je słać na nasze Okulturowe konto: okultura@okultura.pl
Równie chętnie będziemy umieszczać Wasze recenzje filmów, komiksów, książek, płyt i wydarzeń kulturalnych. Albowiem moc prawdy leży w różnorodności.

Wojtek Benicewicz, Joanna John, Dariusz Misiuna
Wydawnictwo Okultura

Share Button