“Droga szamana” Michaela Harnera

399.jpg

Dziś trafi do księgarń jedna z najpopularniejszych pozycji dotyczących neoszamanizmu, Droga szamana Michaela Harnera. Oto jak zachwala ją wydawca:

Droga szamana to klasyk. Najsłynniejszy na świecie, pierwszy praktyczny podręcznik szamanizmu przeznaczony dla mieszkańców Zachodu. Antropolog Michael Harner, obok Mircei Eliadego uznawany za największy światowy autorytet w sprawach szamanizmu, jest też praktykującym szamanem. Po naukach i praktykowaniu wśród Indian Ameryki Południowej i Północnej Harner za swoją życiową misję przyjął propagowanie wśród ludzi Zachodu szamanizmu, jako starożytnej techniki fizycznego i duchowego uzdrawiania. Od ponad ćwierć wieku prowadzi warsztaty szamańskie na całym świecie. Droga szamana to podręcznik powstały dla uczestników tych warsztatów, a także dla wszystkich zainteresowanych praktyką szamanizmu. Harner uczy tradycyjnych podstawowych technik szamańskich bez użycia substancji halucynogennych. Oferuje nam wgląd w jedną z najstarszych i najpiękniejszych tradycji ludzkości.”

Osoby zainteresowane twórczością Michaela Harnera, mogą przeczytać jego eseje:”Nauka, duchy i rdzenny szamanizm”, „Odgłos toczącej się wody” i „Powszechne motywy doświadczeń z yage wśród Indian południowoamerykańskich” w Magivandze. Samą zaś książkę można kupić w sklepie Wydawnictwa Dolnośląskiego.

Share Button