Ekranizacja The Rum Diary Huntera S. Thompsona

Benicio Del Toro pracuje nad ekranizacją pierwszej książki Huntera S. Thompsona The Rum Diary – wybitnego psychodelicznego pisarza, którego powieść Fear and Lothing in Las Vegas została zobrazowana w filmie Las Vegas Parano. Współreżyserem filmu, który wejdzie na ekrany w 2008 roku jest Bruce Robinson (scenarzysta m.in. Pól śmierci), a w rolach głównych zagrają Benicio Del Toro, Johnny Depp, Nick Nolte i Josh Hartnett.

Rum Diary to historia amerykańskiego pisarza, który pod koniec lat pięćdziesiątych zmęczony rutyną i życiem w Nowym Jorku postanawia wyjechać do Portoryko, gdzie zatrudnia się w lokalnej gazecie. Wybór okazuje się tyleż nietrafny co szalony. Problemy pisarza gwałtownie się nawarstwiają. Życie pogrąża się w obłędzie.

Jak wszystkie książki Huntera S. Thompsona i ta ma podłoże biograficzne. Autor, słynący z piekielnie sarkastycznego stylu pisarskiego, naładowanego obserwacjami z życia codziennego, w 2005 roku odebrał sobie życie… lub też, jak twierdzą niektórzy, został zamordowany. Ale jego dzieło tętni życiem.

Share Button