Koniec konkursu na Blog Roku

Konkurs na Blog Roku w Kategorii Kultura wreszcie dobiegł końca. Zajęliśmy w nim 2. miejsce, gromadząc równo 300 głosów. Trzystu  nie wygrało, co prawda, tej wirtualnej bitwy pod Termopilami, pełnej machlojek, oszustw i przekrętów. Tym niemniej, mamy sporą satysfakcję z tego, że aż tylu z Was chciało oddać na nas głos, dowodząc, że zależy Wam na naszym wydawnictwie. Dziękujemy! Dodatkową satysfakcję stanowi fakt, że otrzymaliśmy te głosy bez uciekania się do znajomości w firmach telefonicznych (nabijających głosy metodą masowych głosowań) oraz taniego populizmu. Dzięki temu wiemy, że głosowaliście na nas a nie na socjotechnikę. A to cenne!

Przy okazji udziału w tym spektaklu udało się nam również poznać kilka ciekawych blogów. Żaden z nich, co prawda, nie wygrał konkursu czytelników ani nie zyskał sympatii jurora. Niemniej, warto zwrocić na nie uwagę. Są to:

Układ otwarty – blog Arkadiusza Jadczyka, fizyka w sposób przystępny przybliżającego rozmaite zagadnienia nauk ścisłych, z licznymi odniesieniami do zjawisk paranormalnych.

Krusznia – blog Stowarzyszenia Mieszkańców Suwalszczyzny, czyli codzienna kultura ludowa w dobie elektroniki.

Lotawica – bestiariusz domowy pewnej ekscentryczki, mającej skłonność do zwariowanych artystów i psychodelicznych notek biograficznych.

Share Button