Moebius i Manara w Polsce!

Jak donoszą organizatorzy Międzynarodowego Festiwalu Komiksu w Łodzi, gośmi jego tegorocznej, XIX edycji będą dwaj niekwestionowani „królowie” komiksu europejskiego: Jean „Moebius” Giraud i Milo Manara. Moebius to autor licznych wybitnych, serii komiksowych (m.in. Incal, Blueberry, Feralny major, Arzach), łączących surrealizm z mistycyzmem i doświadczeniem psychodelicznym. Autor fabuł inicjacyjnych, obrazowanych niezwykle przemyślną, zakręconą kreską. Moebius jest również twórcą koncepcji graficznych takich filmów jak „Obcy – ósmy pasażer Nostromo”, „Willow”, „Tron”, „Piąty element” i „Otchłań” oraz bliskim współpracownikiem innego twórcy nie stroniącego od odniesień do magii i mistycyzmu, Alejandro Jodorowskiego.

Z kolei Milo Manara to mistrz komiksu erotycznego. Autor pikantnych dzieł rewindukujących historię (m.in. „El Gaucho” i „Indiańskie lato”) oraz popularnej talii kart tarota erotycznego.

XIX Międyznarodowy Festiwal Komiksu odbędzie się w Łódzkim Domu Kultury przy ul. Traugutta 18 w dniach od 3 do 5 października.

Share Button