Nasza nowa książka! ‚Przełamując umysł’ Daniela Pinchbecka

Z wielką przyjemnością informujemy o ukazaniu się naszej nowej książki. Jest to PRZEŁAMUJĄC UMYSŁ Daniela Pinchbecka – najlepsze wprowadzenie w świat współczesnego szamanizmu. Książka ukazuje odyseję psychodeliczną autora poprzez afrykańskie kulty ibogainowe, amazońskie rytuały spożywania ayahuaski, meksykańskie ceremonie „świętych grzybów”, aż po współczesny świat zachodniego technoszamanizmu.

Pinchbeck opowiada o spotkaniach zachodnich twórców i myślicieli (m.in. Allena Ginsberga, Antonina Artauda, Waltera Benjamina i Terence’a McKenny) ze światem roślin przynoszących wizje. Konfrontuje je z koncepcjami ezoterycznymi Gurdzijewa, Crowleya i Steinera. Przygląda się naiwnym próbom antropologów, którzy przez wiele lat nie byli w stanie zrozumieć psychodelicznych korzeni szamanizmu. Opisuje tez zwrot w podejściu do tych roślin, jaki dokonał się w świecie Zachodu w minionych dekadach, omawiając najnowsze odkrycia naukowców i twórczy potencjał kultury psychodelicznej.

Książka Pinchbecka wkrótce po ukazaniu się w USA stała się bestsellerem. Kojarzy się ją z KOSMICZNYM SPUSTEM Roberta Antona Wilsona, POKARMEM BOGOW Terence’a McKenny i powieściami Carlosa Castanedy. To znakomita lektura dla wszystkich, którzy nie boją się samodzielnego myślenia o kontrowersyjnych tematach.

Książkę można kupić tutaj.
Znajdziecie tam także szczegółowe informacje na temat jej zawartości.

UWAGA! Pierwszych 100 nabywców otrzyma ja w bardzo atrakcyjnej cenie promocyjnej.

Życzymy inspirującej lektury! 

Share Button