Nasze nowe pismo! HERMAION

Stało się! Po długich staraniach udało nam się doprowadzić do powstania pierwszego w Polsce i jednego z nielicznych na świecie pism poświęconych badaniu tradycji ezoterycznych świata. Zgromadziliśmy najwybitniejszych badaczy, wybraliśmy intrygujące tematy – rezultat możecie sprawdzić sami zamawiając pierwszy numer tutaj.

Zachęcamy też do śledzenia strony HERMAIONu, która z czasem może przerodzić się w portal naukowy umożliwiający dyskusje merytoryczne na temat różnych nurtów ezoterycznych na świecie.

Pierwszy numer HERMAIONu jest poświęcony „Mitom i mistyfikacjom zachodniej tradycji ezoterycznej”. Znajdziecie w nim m.in. drobiazgową analizę mitów założycielskich hermetyzmu (prof. Kazimierz Banek), chrześcijaństwa (Jerzy Prokopiuk), masonerii (prof. Tadeusz Cegielski), spirytyzmu (prof. Anna Mikołejko) i satanizmu (Michał Knihinicki). Prezentujemy też blok tekstów demistyfikujących psychoanalizę i bacznie przyglądających się hermetycznym podstawom myśli Junga. Sporo dla siebie znajdą też miłośnicy nurtów wywodzących się z Zakonu Złotego Brzasku i thelemy Aleistera Crowleya.

Całości nadaliśmy atrakcyjną oprawę graficzną, ilustrowaną dziełami Marcin Owczarka.

Nakład limitowany do 700 egz. Pierwszych 100 egz. sprzedajemy w cenie promocyjnej.

Życzymy inspirującej lektury!

Share Button