No comments, please! :)

Socjologiczna interpretacja „teorii systemów złożonych”, zwanej potocznie „matematyką chaosu”, powiada, że im bardziej złożony jest dany twór społeczny, tym zwiększa się jego chaotyczność. Doświadczyliśmy tego w ostatnich tygodniach bytowania naszego serwisu w sieci. Wraz ze wzrostem jego oglądalności, pojawiły się procesy entropijne. Gwałtownie rosła ilość komentarzy „nie na temat”, dziwnych enuncjacji, manifestów, a nawet zarzutów kierowanych pod naszym adresem. Niektóre z nich były tak absurdalne, że wymagały od nas sporego wysiłku wyobraźni, by zrozumieć, o co chodzi autorom radosnej twórczości.

O ile jednak cieszą nas przejawy twórczej fantazji, nie możemy poświęcać tym cudeńkom czasu potrzebnego dla naszej pracy wydawniczej. Mając do wyboru kontrolowanie szumu informacyjnego albo generowanie własnych jakości kulturowych, opowiadamy się jednogłośnie za tym drugim. I w związku z tym zawieszamy na czas nieokreślony możliwość umieszczania komentarzy w naszym serwisie.

Dziękujemy serdecznie wszystkim, którzy dotychczas angażowali się w dyskusje w naszych komentarzach. Dziękujemy czytelnikom, którzy podrzucali nam informacje o ciekawych wydarzeniach kulturalnych, ukrytych nurtach twórczości i innych „tajemnych” sprawach. Dziękujemy za słowa uznania, sugestie i konstruktywną krytykę. Bardzo istotne było (i jest) dla nas to „sprzężenie zwrotne”.  Dlatego w niedługim czasie zamierzamy wypracować nową formułę, która ułatwi nam wzajemną komunikację a w konsekwencji może przyczyni się do przeniesienia dysput sieciowych poza łącza internetu. Ale o tym, póki co, sza!

Tymczasem, zachęcamy do dalszego zaglądania w to miejsce. Nasz internetowy serwis informacyjny będzie dalej pełnił funkcję, dla jakiej go powołaliśmy – informując o tym co ukryte w kulturze, religii, nauce i sztuce.

Pamiętajcie, że przysyłając nam informacje o ciekawych wydarzeniach stajecie się współtwórcami naszego serwisu, spełniając wszelkie kryteria Santi Maha Sanghi, Wielkiego Świętego Bractwa, o których pisał w Kosmicznym spuście Robert Anton Wilson.

Komunikacja = komunia.

Share Button