Noc Muzeów w Warszawie

W ramach warszawskiej Nocy Muzeów, która odbędzie się 15 maja, polecamy dwa szczególne wydarzenia:

Koncert Felicity Mangan, Huberta Napiórskiego i Bartka Kalinki w Galerii 2.0, w Budynku ASP o godz. 23

Felicity Mangan jest australijską artystką zajmującą się sztuką dźwięku. Rozwija swe działania poprzez różne formy współpracy z tancerzami, artystami wizualnymi, jak również muzykami. Używa technik cyfrowej kompozycji, eksplorując nagrania terenowe i wycinki znalezionych nagrań archiwalnych. Felicity prezentuje swoje działania w formie dźwiękowych performensów i publikacji, używając do tego budowanych na zamówienie urządzeń wzmacniających. Eksploruje przy tym fizyczne własności dźwięku nagrań terenowych poprzez głośniki własnej produkcji i mikrofony kontaktowe wykonane z recyklingowych i znalezionych obiektów.

http://www.myspace.com/lesson78

Thaw – Hubert Napiórski pod tym aliasem koncentruje się na muzyce preparowanej, elektroakustycznej, noise, drone, field recording. Działa od 1996 – jego projekt Astipalea (http://www.astipalearecords.pl.tl), pod szyldem którego wydaje muzykę swoją i innych, działa od 25 sierpnia 2002. W swoich działaniach operuje różnymi technikami – głównie analogowo akustycznymi, gra na akustycznych laptopach.

XV Parówek – Bartek Kalinka
Projekt XV Parówek został założony w 1994 roku, wraz z nagraniem pierwszej kasety przy użyciu komputera z kartą dźwiękową, zawierającej kolaże dźwiękowe oparte na stylu noisecore, jednak przy użyciu rozwiniętej palety dźwięków samplowanych z otoczenia (pierwsze 3 kasety). Jednocześnie rozpoczął działalność na ówczesnej międzynarodowej podziemnej scenie kasetowej. Po pewnym czasie jego styl ewoluował w kierunku surrealistycznej parodii estetyki pop, z użyciem sampli z kreskówek, oraz zabawkowo brzmiących instrumentów muzycznych (kaseta „Różowy hiper-balonik”, 1996). Następnie, po kilkuletnim epizodzie jazzowym, powrócił do estetyki noise w wydaniu mocno zainspirowanym klasyką japońskich ekstremalistów.

A dla miłośników kontemplowania sztuki pod chmurką Inauguracja sezonu letniego przy barce transFORM nad Wisłą, czyli

22:00 pokaz filmu transFORM 2009, real. Sylwia Federico & Massimo Federico

23:00 MultiArtLab
spektakl O!Tworzyć! do muzyki Nmls;

wizualizacje: MicroKino – Adam Błaszczyk, Adam Czygier

performans: Katarzyna Jaśkiewicz, Judyta Turan, Anna Juniewicz
Przedstawienie na  temat – Twórczość! Główna myśl jest skupiona na tym, kto tworzy i w jakim stopniu – My czy Los?

Noc muzycznie rozwinie: dj Spider & chris class – bębny
taniec: Kass & Ann

Share Button