Nowości na temat Learyego

John Higgs, autor wydanej niedawno biografii Timothyego Learyego, I Have America Surrounded, udostępnił jej obszerny fragment pod następującym linkiem. Higgs użycza go w ramach licencji ‚creative commons’, co oznacza, że wolno go ściągać, czytać, redagować, umieszczać na blogach, przerabiać na iPody, tłumaczyć na klingoński lub ignorować.

Sporo dokumentów poświęconych Learyemu ukazało się też w ostatnich miesiącach w sieci. Higgs zgromadził je na swojej stronie.

Z kolei pod następującym linkiem można wysłuchać fragmentów wykładów, które Leary wygłosił w 1969 roku w Berkeley. Istnieje też możliwość kupna ich kompletnych transkryptów wraz z czterema płytami z ich nagraniami.

Zainteresowanie Learym wykazał też niedawno Leonardo DiCaprio, który w wywiadzie dla magazynu GQ powiedział: „Tim był geniuszem. Przypominał mi proroka, z którym chętnie się przebywa”. Czym wprawił w osłupienie dziennikarzy, którzy jeszcze pół roku wcześniej, po ukazaniu się skandalizującej biografii Timothy Leary, pióra Roberta Greenfielda, wylewali na szalonego doktora pomyje.

Share Button