Płyty z Monotype Records

Zaprzyjaźnione z nami wydawnictwo płytowe Monotype Records, specjalizujące się w muzyce elektronicznej, postrockowej, ambientowej, eksperymentalnej, psychodelicznej i noise’owej, ostatnio wydało kilka bardzo ciekawych płyt, które warto polecic uwadze miłośników nietuzinkowych dźwięków. Najciekawsze są, naszym zdaniem, następujące CD’s:

BRASIL AND THE GALLOWBROTHERS BAND – IN THE RAIN, IN THE NOISE

Liryczna, niezwykle nastrojowa muzyka psychodeliczna, utrzymana trochę w duchu dawnych produkcji Obuhowych (kto wspomina z łezką w oku Księżyc i dawne Za Siódmą Górą, ten zanurzy się w te dźwięki z błogą rozkoszą). Między snem, melancholią a błogim spokojem. Obrazy malowane dźwiękiem.

NEUROBOT – PĘTLA BOHUMINA

Kto wie, czy nie najciekawsza płyta z kręgu muzyki noise, fields recordingu i szeroko rozumianego eksperymentu, spośród wydanych w Polsce w XXI wieku! Owoc improwizacji zarejestrowanej pewnej styczniowej nocy 2001 roku. Szumy, zlepy, trzaski, kołysanie sfer technicznych, soniczna wiwisekcja miejskiej przestrzeni. Zdecydowanie nie tylko dla miłośników noise’u. Płyta, która już teraz stała się klasyką, a po sprzedaniu małego nakładu okaże się białym krukiem.

JASON KAHN / Z’EV – INTERVALS

Kolaboracja dwóch znakomitych instrumentalistów. Kolejna świetna płyta Z’EVa, całkiem słusznie określanego mianem jednego z prekursorów ruchu industrialnego.

Zachęcamy też do zapoznania się z innymi płytami z katalogu wytwórni Monotype Records, a także z niezwykle atrakcyjnymi promocjami. Tych płyt wstyd nie słyszec!

Share Button