Nowości z Zoharum

21.03.2011 roku, rodzimy label Zoharum, opublikował dwa albumy: Ouroboros ‚Opus Tartari’ oraz Troum – ‘Seeing-ear Gods’

OUROBOROS – ‚Opus Tartari’

Ta płyta to blisko 55 minut dark ambientu o ezoterycznym zabarwieniu, pełnego niepokojących dźwięków i pięknych żeńskich wokaliz.
OUROBOROS – włoski zespół dark ambientowy, powstał w 2004 roku z inicjatywy Marco Grosso, który po wielu latach ezoterycznych i alchemicznych studiów postanowił własne doświadczenia przekładać na muzykę. W ten sposób traktuje projekt jako medium w poszukiwaniu własnego kamienia filozoficznego. Utwory OUROBOROS zabierają słuchacza w świat antycznych i średniowiecznych czasów za pośrednictwem melodii i śpiewu w języku łacińskim. To właśnie mistyczny, nieco sakralny charakter utworów stał się elementem rozpoznawczym Ouroboros. Najnowsza płyta to najbardziej dojrzały album w dyskografii zespołu.

TROUM – ‚Seeing-Ear Gods’
TROUM to niemiecki duet wielce zasłużony na światowej scenie post-industrial-drone-music.
Zespół powstał Bremie w 1997 r. Obaj członkowie zespołu „Glit(s)cH” i „Baraka[H]” byli aktywni wcześniej jako muzycy wpływowego w nurcie ambient industrial zespołu MAEROR TRI, który istniał w latach 1988 – 1996.
Wizje dźwiękowe TROUM ukształtowały się pod wpływem takich gatunków muzycznych jak industrial, minimal oraz drone-music. Obaj muzycy używają wielu instrumentów: gitar, akordeonu, bałałajki, fletu, harmonijki, gongów, nagrań terenowych, taśm, głosów i wielu znalezionych obiektów dźwiękowych.
W oryginalny sposób tworzą wielopłaszczyznową i pełną wyjątkowej atmosfery muzykę, którą określają jako dreaming-muzak.

Polecamy też pismo HARD Art, wydawane przez Zoharum i oficynę Beast of Prey, w którego pierwszy numerze przeczytacie m.in. teksty o Magicznym Życiu Marjorie Cameron i Magicznym odrodzeniu Kennetha Granta.

Share Button