Occulture Festival 2009


Z wielką przyjemnością witamy Occulture Festival, który po sześciu latach przerwy ponownie zagości w kalendarzu najciekawszych imprez okulturalnych w Europie. Tegoroczna edycja odbędzie się 23 maja w Londynie, w The Courtyard Theatre przy 40 Pitfield Street i będzie gościć między innymi:

Stephena Skinnera – jednego z kilku najwybitniejszych na świecie specjalistów od magii grimuarycznej, którego zbiór tablic odpowiedników magicznych, The Complete Magician’s Tables zepchnął w cień dotychczasowy niekwestionowany autorytet księgi 777 Aleistera Crowleya; Stephen wygłosi wykład pt. The Roots of Magic: using history to refine real magical techniques;

Raymonda Wileya
i Austina Gandy’ego – gospodarzy dwóch znakomitych, ezoterrorystycznych podcastów, The Disinformation Podcasts i Out There Radio; Wiley i Gandy mają w zabawny sposób przybliżyć niedawną świetność, śmieszną teraźniejszość i świetlaną przyszłość okultyzmu w XXI wieku;

Petera Greya – autora znakomitego dzieła The Red Goddess, poświęconego Babalon, biblijnej świętej nierządnicy, muzy Johna Dee, Aleistera Crowleya i Jacka Parsonsa; Peter, wraz ze swoją partnerką, Alkistis Dimech, opowiedzą o praktycznej stronie działań magciznych z Babalon;

Jake’a Stratton-Kenta – jednego z czołowych eksponentów ‚angielskiej kabały’, wybitnego specjalistę od Goecji, który wygłosi wykład pt. Offerings to the Spirits.

Mistrzem ceremonii będzie Gary Lachman, były basista grupy Blondie, autor bardzo ciekawych książek o wpływie okultyzmu na kulturę i politykę XIX, XX i XXI wieku.

Podczas festiwalu będzie można obejrzeć wystawy i performanse, m.in. ORRYELLE DEFENESTRATE BASCULE, cenionego nie tylko w kręgach okultystycznych awatara chaosu. Spragnieni napitków w dziwacznym ambiencie będą mogli ugasić pragnienie w The Infernal Salon.

Serdecznie zapraszamy do udziału w tej imprezie, noszącej nie tylko nazwę zbieżną z naszym wydawnictwem, ale wychodzącej z podobnego założenia o twórczym aliansie magii i sztuki.

W tym roku mamy szczególny powód cieszyć się tym wydarzeniem również dlatego, że podczas tegorocznej edycji Occulture Festival zostanie zaprezentowana wystawa naszej mistrzyni designu, redaktorki Okultury, Joanny John, która za pośrednictwem 22 Wielkich Arkan Króliczego Tarota pokaże co się czai po drugiej stronie lustra. Ten alchemiczno-surrealistyczny ready made będzie można oglądać podczas całego dnia festiwalu. Coś dla miłośników Alicji w  krainie czarów, którzy dostrzegają podobieństwo między Alicją a wujkiem Aleisterem.

Share Button