Piąty, czarny, gruby... Nowy numer Trans/wizji w sprzedaży!

Piąty, czarny, gruby… Nowy numer Trans/wizji w sprzedaży!

93!

Z dziką rozkoszą informujemy o ukazaniu się piątego numeru naszego pisma psycho-aktywnego TRANS/WIZJE. Dotychczasowe numery, poświęcone “transformacjom”, “transgresjom”, “psychoszamanizmowi” i “bizarre” tak bardzo błyszczały na rynku wydawniczym, że postanowiliśmy skryś się w cieniu i zająć się czernią!

Przyjrzyjmy się temu, skąd się bierze czerń oraz jakie mamy z nią relacje. Oddajmy głos pieszczącym ją pisarzom i malarzom. Wsłuchajmy się w skojarzone z nią dzwięki. Zastanówmy się nad jej związkami z przestrzenią. Zobaczmy, jakie wywołuje stany świadomości i jak sobie z nimi radzimy. Uwolnijmy ciąg skojarzeń, jakkolwiek byłyby one arbitralne. Spójrzmy w otchłań z pełną świadomością tego, że „kiedy spoglądasz w otchłań, ona również patrzy na ciebie”.

Tylko w bieżącym numerze TRANSWIZJI znajdziecie przegląd najmroczniejszej współczesnej twórczości – począwszy od opowiadania Thomasa Ligottiego i rozmowy z tym twórcą, poprzez psychozę mroku Gustava Meyrinka, obrazy Aleksandry Waliszewskiej, Joanny John i Andrzeja Masianisa, artykuły o czerni w malarstwie, muzyce, fotografii, filmie i modzie. Nie zabraknie też wstrząsających do głębin czeluści psychicznych rozmow z Joshuą Oppenheimerem, reżyserem nominowanego do Oscara filmu “Scena Zbrodni” oraz Jamesem Lowem – psychoterapeutą i nauczycielem buddyjskim. Opowiemy Wam również o blaskach i cieniach roślin psychoaktywnych. Wejdziecie też w świat ludzi, którzy eksperymentowali z mrokiem i wynieśli z niego światlo wiedzy. Czego i Wam życzymy po tej rekordowo obfitej w dziejach naszego pisma lekturze!!!

Pismo jest do kupienia na nastepujacej stronie:
http://sklep.okultura.pl/trans-wizje-nr-5.html

Tylko w naszym sklepie do każdego egzemplarza 5. numeru TRANSWIZJI jest dodawany limitowany (do 156 egz.) print kolażu Joanny John, numerowany i podpisany przez artystkę.
Skull Azja John

 

Squared II Azja John BW

93 93/93

Share Button