Pokaz filmu o Joe Colemanie

W ramach serii pokazów filmowych Sztuka Teraz 29 października we wrocławskim Ośrodku Postaw Twórczych wyświetlony zostanie dokument R.I.P.: Rest in Pieces | A Portrait of Joe Coleman, poświęcony osobie amerykańskiego malarza Joe Colemana, nazywanego współczesnym Hieronimem Boschem.

Joe Coleman, podobnie jak niderlandzki malarz Hieronim Bosch, tworzy wieloznaczne obrazy przepełnione tematami związanymi z grzechem, piekłem i niedoskonałością człowieka. Jego współczesna wizja piekła to świat XX i XXI wieku, w którym obok gwiazd oraz wielkich twórców, istnieją także seryjni mordercy i inne zniesławione postaci. Jego unikalny, detalistyczny i wielowarstwowy styl sprawia, że malarstwo Colemana przybliża się do najbardziej zawiłej literatury. Prace Joe Colemana były wystawiane w galeriach na całym świecie m.in. w Nowym Jorku, Paryżu i Tokio.
Dokument przedstawia Joe Colemana jako malarza-szamana, który poprzez swoje obrazy stara się zbawić współczesny świat. Jego wizja świata jest przesycona obrazami pełnymi przemocy, ludzkiej nienawiści i zła objawiającego się w postaci seryjnych morderców.
Swój hołd dla Joe Colemana i jego twórczości oddaje w filmie m.in. Jim Jarmusch.

Czas trwania: 112 min.
29 październik 2008 godz. 19.00

Miejsce: Ośrodek Postaw Twórczych, Wrocław, ul. Działkowa 15

Share Button