Pokaz filmu ‚The Mindscape of Alan Moore’ we Wrocławiu

„Sztuka Teraz” to cykl prezentacji filmowych połączonych z wykładami na temat zjawisk we współczesnej kulturze i sztuce. Założeniem projektu jest przybliżanie zjawisk z kultury i sztuki współczesnej, ze szczególnym uwzględnieniem tych, które istnieją na pograniczu, z dala od zainteresowania mediów i masowej publiczności. Wśród poruszanych tematów znajdą się takie zagadnienia jak sztuka miejska, kultura niezależna, współczesna grafika oraz fotografia.


W ramach tego cyklu 25 czerwca o godz. 19.00 zostanie pokazany dokument:

„The Mindscape of Alan Moore”

Dokument poświęcony twórczości Alana Moore’a – jednego z najbardziej oryginalnych i wpływowych twórców komiksowych, autora m.in. „V jak Vendetta”, „Liga Niezwykłych Dżentelmenów, „Strażnicy” czy „From Hell”. Film skupia się nie tylko na przybliżeniu fenomenu jego dzieł, ale przedstawia Moore’a jako współczesnego maga i szamana, który poprzez manipulację językiem, obrazem i symbolami dokonuje zmian świadomości.
Muzykę do filmu skomponował Drew Richards, a na ścieżce dźwiękowej znalazły się utwory Billa Laswella, Alana Douglasa, Lustmorda i Spectre.

Film uzupełnia wykład „…maszynę czasu. Wymyśliłem… – czyli o brytyjskiej fali we współczesnym komiksie”

Miejsce pokazów:
Ośrodek Postaw Twórczych
Wrocław, ul. Działkowa 15

Wstęp wolny

Organizatorem pokazu jest Stowarzyszenie Viral.

Trailer filmu do obejrzenia tutaj.

Share Button