Pomoc dla Nepalu!

Drodzy czytelnicy! Kilka dni temu część naszej redakcji wróciła z Nepalu. Mieliśmy spore szczęście w nieszczęściu, że udało nam się przeżyć bez szwanku szereg największych trzęsień ziemi w nowożytnych dziejach tego kraju. Niestety, ok. 10 tysięcy Nepalczyków pożegnało się z życiem, a miliony nie mają dachu nad głową i podstawowych środków do otrzymania.

Nepal to piękny kraj uśmiechniętych ludzi. Nie pozwólmy by uśmiech zszedł im z twarzy. Mamy okazję zrobić coś naprawdę dobrego. Wystarczy posłać 10, 100, kilkaset złotych w odpowiednie ręce, by ktoś zyskał dach nad głową. Zbliża się pora monsunu, a wraz z nią ogromne ulewy. Do tego czasu nie uda się odbudować zniszczonych domów, ale można potrzebującym dostarczyć namioty, żywność i wodę do picia.

Z naszych osobistych obserwacji wynika, że najlepiej pomagać punktowo, przekazując pieniądze lokalnym społecznikom, którzy mają największe rozeznanie w tym, co komu potrzebne jest najbardziej.

Znajdujemy się w ścisłym kontakcie z Bidurem Dangolem z Katmandu, szefem Vajra Books – wspaniałego wydawnictwa, które opublikowało ok. 150 książek nt. magii, szamanizmu i buddyzmu. Bidur zamknął swoje księgarnie i jeździ z pomocą po zniszczonych wioskach, dostarczając pokrzywdzonym przez los pomocy niezbędnej do przetrwania. Jednak nawet jego środki finansowe są ograniczone.

Wesprzyjcie jego fundusz pomocowy! Datki z adnotacją “Nepal Earthquake Fund” można wysyłać na konto:

SUNRISE BANK
VAJRA BOOKS
A/C no 044 10094852011
SWIFT: SRBLNPKA

lub adres PayPalowy: vajrabooks@hotmail.com

Również nasza przyjaciółka, Katarzyna Król prowadzi świetną akcję wspomagającą społeczność z wioski Langtang całkowicie przysypanej przez masy ziemi, które osunęły się na nią po trzęsieniu. PayPal: kasiakurasia@gmail.com
Numer konta bankowego znajdziecie na dole plakatu informacyjnego!

kasiakurasia

Share Button