Prezentacja „Septem sermones ad mortuos” we Wrocławiu

Z przyjemnością zapraszamy na prezentację DVD intermedialnej formacji INIRE „Septem sermones ad mortuos – Siedem nauk dla zmarłych”, która odbędzie się w najbliższy poniedziałek (21.01) w Galerii Design we Wrocławiu.

Projekt zainspirowany został traktatem C.G.Junga „Septem Sermones ad Mortuos”. Ten głęboko gnostycki tekst powstał w 1916 roku w ciągu trzech dni gorączkowego zapisywania pojawiających się jakby w pre-surrealistycznym strumieniu świadomości, myśli i idei Junga.

Filmowa wersja „Septem Sermones Ad Mortuos”  grupy INIRE to opracowana specjalnie na potrzeby wydawnictwa DVD samoistna część audiowizualnego projektu, którego sceniczna premiera miała miejsce na Festiwalu Form Audiowizualnych INTERMEDIALE w Teatrze Modrzejewskiej w Legnicy, w kwietniu 2004 roku.

Formacja INIRE powstała wiosną 2001 roku. Skład personalny grupy ściśle uzależniony jest od realizowanych projektów. Inicjatorem INIRE i głównym jej  animatorem jest Krzysztof Pawlik. Do tej pory w projektach realizowanych przez INIRE uczestniczyli też: Małgorzata Dancewicz, Karolina Kozakiewicz, Grażyna K. Kaczmarek, Mirosław Rajkowski i Wojciech Benicewicz.
Od 2001 roku grupa zrealizowała trzy projekty sceniczne: zainspirowany cyklem średniowiecznych rycin alchemicznych „Hermetic Garden” (2001), wykorzystujący gnostycki traktat C.G.Junga „Septem Sermones ad Mortuos” (2004) oraz zainspirowany twórczością T.S.Eliota, C. Fuentesa, obrazami wyludnionych wybrzeży Morza Północnego i skrajnie różnym krajobrazem wielkich metropolii Szanghaju, Tokio i Nowego Jorku performance pt. „Traces” (2007).

więcej o grupie: www.myspace.com/inire

Share Button