Cykl PRIMA-MATERIA: koncerty+dj sety+live+wizualizacje

Cykl PRIMA-MATERIA: koncerty+dj sety+live+wizualizacje

Prima-Materia

18 maja w krakowskim Klubie Alchemia czeka was potężna dawka muzyki i wizualiów. Eksperymentalny rock zmiesza się z ambientem, drony z taneczną elektroniką, minimalem,  industrialem i wszystkim tym, co wyczytacie w poniższym opisie imprezy. Okultura patronuje wydarzeniu, a bilety w przedsprzedaży możecie nabyć na stronie klubu.

Wystąpią:

IROHA [Denovali Records , ex-Godflesh, Final, Rumblefish, Cable Regime]
To projekt basisty Jesu – Diarmuida Daltona (ex – Godflesh), Andy Swana (ex – Final) znanego ze współpracy z muzykami grup Napalm Death i Scorn oraz Dominica Crane (ex – The Boaty Man, Rumble Fish).
Zespół gra eksperymentalny rock w którym warstwy melodii chowają się za ścianą mięsistych gitarowych akordów.
Utwory grupy wzbogacane są delikatnym wokalem głęboko osadzonym w falach dźwięku.
Obraca się w klimatach drone/post-rock/shoegaze i właśnie w takiej stylistyce zespół wydał swój debiutancki album w 2011 roku. Sofomor Brytyjczyków ukazał się w grudniu 2012. Shepherds and Angels Anglicy będą promować właśnie podczas majowej trasy, w której zawitają również do Polski. Nad produkcją albumów i wieloma remixami czuwa – Justin Broadrick, legenda sceny post-rockowej, założyciel Godflesh i Jesu.

TALVIHORROS [Denovali/Benbecula/ thisquietarmy Records]
(Post Rock, Experimental, Ambient)
Przed Iroha wystąpi Ben Chatwin, londyński muzyk ukrywający się pod pseudonimem Talvihorros.
Chatwin ostatni album zatytułowany And It Was So wydał w listopadzie ubiegłego roku.
Skrzypce, harmonie, mandoliny, wiolonczele Brytyjczyk porzuci podczas występu na żywo na rzecz elektrycznej gitary, perkusji i ogromnej ilości przeróżnych efektów.

PIOTR CISAK aka KEPA YEW [Cronica_Electronica/prima-materia]
(Drone, Experimental, Ambient)
Pochodzi z Gdańska , skąd w 2009 r. przeniósł sie do Krakowa.
Podjął się organizacji cykli ‚Prima-Materia’ od swoich autorskich audycji w krakowskiej Radiofonii, tam ma na celu wspierać i promować niezależne talenty z pogranicza muzyki ambientalnej, eksperymentalnej i dronowej którą też produkuje. Jako dj miksuje melodyjną, refleksyjną i hipnotycznie szeroko pojetą elektronikę. Organizował lub gral u boku takich artystów jak : Jan Jelinek, Aidan Baker, Leah Buckareff, Nadja, Mathias Delplanque, Plaid, Martyn, William Basinski, Andy Stott . Wystąpił również na Festiwalu Audioriver 2012, Ambient Park 2012, VII After Party Tauron Nowa Muzyka. W Lutym 2013 wydaje produkcje dla labelu Cronica_Electronica.

Warstwą wizualną zajmie się:
NEURO KOMPOST (Caith Sith) Łódź – PL
VJska eksploracja nieskończonych wirtualnych przestrzeni, nieskończonej ilości kombinacji torturowanych polygonów w surowym LO-FI. Antialiasing jest dla mięczaków. Ma na celu zasupłanie opon mózgowych w węzeł gordyjski możliwy do rozwiązania jedynie cięciem miecza wzdłuż spoiwa wielkiego.
Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem… do godziny 23.30 odbędą się występy na żywo z gatunków: POST ROCK, DRONE, SHOAGAZE, AMBIENT, EXPERIMENTAL, ACOUSTIC Z WIZUALIACJAMI SOLO NA GLICZU W 3D.

Po godzinie 23.30 organizatorzy zapowiadają przejście w AMBITNą TANECZNą ELEKTRONIKę Z 2XLIVE I 2X DJ SET Z GATUNKóW – INDUSTRIAL, MINIMAL, EBM, ABSTRACT, ACID Z WIZUALIZACJAMI.

LUTTO LENTO [Sangoplasmo Records]
(Abstract, Techno, Acid)
Muzyk, promotor i DJ, właściciel wytwórni Sangoplasmo Records. Na swoich nagraniach prezentuje powolne i repetytywne kolaże dźwiękowe będące miksturą drone’u, ambientu oraz muzyki eksperymentalnej i techno. Tym razem zagra techno z płyt vinylowych.

ASTMA (Kolektyw Ebola) Łódź – PL
(Electronic, Industrial, Techno)
Jednoosobowy elektroniczny live act tworzony przez Caith Sith’a (na co dzień zajmującego się filmem animowanym) Powiązany z Ebola Collective.

NIKU [100% live, 110% techno] Adelaide – Australia
(EBM, Industrial, Techno)
Hailing from Adelaide, Australia Niku plays 100% live, 110% techno. Bringing together a love of EBM, industrial and pummelling beats.

AATM [age against the machine] Melbourne – Australia
(Minimal Techno, Electronica, Techno)
Starting life as a noise in Melbourne, Australia, AATM (age against the machine) has previously conducted improvised lectronic bands, played secret gigs with members of Faust and taken part in Boredom’s 111BOADRUM. By experimenting with long, fucked-up sets at parties, underground clubs and bush doofs AATM’s style has developed to a melt of cinematic ambient, brain-fried techno and blissful electronics.

Wizualizacje:
B1-66ER (Dietla Prodakszyn) Kraków – PL
Vjką zajmuje się od trzech lat. Pierwsze kroki stawiał z cieszyńskim składek Zło-tek System, w którym działa do dziś. Niedługo potem stał się jednym z założycieli Dietla Prodakszyn, gdzie zajmuje się tworzeniem obrazu oraz rzucaniem pomysłów. Od dwóch lat współpracuje z krakowskim furious kru, od niedawna z lublińskim Rygor SS udało mu się rozświetlać wiele imprez w znanych klubach na tak zwanych gwiazdeczkach.

I to wszystko w cenie 20 zł!

Share Button