Protest przeciw GMO pod Pałacem Prezydenckim!

Przeciwników żywności i zasiewów genetycznie modyfikowanych w Polsce jest wielu. Nawet rząd mówi o 60%. Tak więc, pokażmy się!
Potrzebujemy
wspólnie zaprotestować w tej sprawie.
Aż w 9 krajach Europy zakazano upraw modyfikowanych genetycznie i TYLKO masowe protesty skłoniły rządy do posłuchania obywateli! W Bułgarii na ulice wyszły nawet matki z dziećmi. We Francji odbyły się gorące protesty rolników. Dlaczego w Polsce miałoby się to nie udać? Nie chcemy GMO! Musimy działać razem.

W
sobotę, 13 sierpnia o 11.00 pod Pałacem Prezydenckim odbędzie się spotkanie, podczas którego będzie miał miejsce niekonwencjonalny happening pod hasłem BRAK KONSULTACJI = OLEWANIE DEMOKRACJI. Organizatorzy uważają, że tak ważna sprawa, jak otwarcie Polski na uprawy GM musi zostać skonsultowana ze społeczeństwem. W
sytuacji, gdy ustawa regulująca kwestię GMO leży odłogiem w Sejmie,
próba otwarcia Polski na zasiewy GM przez wprowadzenie ich tylną furtką w
ustawie o nasiennictwie jest niedopuszczalna. Media milczą, ustawodawcy
mają protestantów w nosie.

Obowiązek konsultacji społecznych przy podejmowaniu decyzji dotyczących GMO, nakładają na Polskę PROTOKÓŁ KARTAGEŃSKI o bezpieczeństwie biologicznym, ratyfikowany przez Polskę w 2003 roku i KONWENCJA Z AARHUS ratyfikowana w 2001 roku.

Jeśli czujecie, że ta sprawa dotyczy również was, nie wykręcajcie się długim weekendem. Prezydent do 21 sierpnia musi zdecydować, czy prześle ustawę o nasiennictwie do Trybunału Konstytucyjnego. Dlatego przynieśmy swoje hasła, nawet kartonowe pudełko może stać się świetnym materiałem na transparent :)
Powiedzmy jasno: GMO to nie to!
Nie ma czasu do stracenia!
Nie chcecie zasiewów GM w Polsce?
Nie chcesz żywności GM? Przełóż wyjazd o kilka godzin i dołącz do protestu!

Napisz też list do Prezydenta, prosząc aby zawetował tę ustawę:
https://www.facebook.com/event.php?eid=147326495347740&view=wall&ref=notif&notif_t=event_wall

Share Button