“PrzeTWORY” czyli sztuka twórczego recyklingu

‚PrzeTWORY’ to kolejna akcja artystyczna firmowana nazwą „Projekt Praga”, która odbędzie się w dniach 15-17 grudnia 2006 roku w Warszawie, w Polskich Zakładach Optycznych.

Postindustrialna przestrzeń Polskich Zakładów Optycznych zamieni się w wielką halę (re)produkcyjną. Zaprosimy artystów, designerów, handmadowców, którzy na oczach widzów, będą przetwarzać odpady, niepotrzebne surowce, obiekty, które przestały spełniać już swoje funkcje. Zgodnie z ideami recycylingu, szacunku dla środowiska i przedmiotu postanowiliśmy pokazać, że wiele z rzeczy, które trafiają na śmietnik, wysypisko, na złom, bądź zalegają w piwnicach da się twórczo reanimować, w rękach artystów nabierają nowego charakteru. Nowopowstałe obiekty będzie można kupować bezpośrednio od artystów.

Odrębną grupę stanowić będą projektanci mody, zaproszeni przez Piotra Dugina. Na miejscu przygotują swoje recyclingowe kolekcje i zaprezentują je w niedzielę o 17.00.

Będzie można kupić również gotowe handmade’owe przedmioty – biżuterię, ubrania, gadżety – na pewno znajdzie się mnóstwo świetnych świątecznych prezentów. Akcji towarzyszyć będą muzyczne sety Kamila Antosiewicza i jego gości, na miejscu czynny będzie bar. Wierzymy, że uda się wykreować prawdziwie przedświąteczną, ale również świeżą i kreatywną atmosferę.

PLAN DZIAŁAŃ

15.12 piątek
g.17: rejestracja artystów, wybór i przygotowanie stanowisk pracy.

16.12 sobota
g. 9: dla spóźnialskich rejestracja
g. 10–15: artyści spokojnie pracują
bez udziału publiczności
g. 15: początek dla publiczności
g. 15–20: muzyka w tle
g. 20: sety DJ-skie
g. 1: na terenie Pzo zostają tylko artyści, którzy pracują

17.12 niedziela
g. 12: początek dla publiczności
g. 17: pokaz mody
g. 19: zakończenie Przetworów

Produkcja: ArtAnimacje. Marta Wojcicka 501-784-094
Koordynacja działań artystycznych: Anna Czarnota: 661-666-310 i Lidia Pańków (przetwory@tlen.pl)
Rzecznik prasowy:
Monika Brzywczy 606-222-373, ppraga@gmail.com

Szczegóły na stronie Projektu Praga.

Share Button