Re:wizje 2009 – Przegląd Sztuki Niezależnej

10-12 grudnia zapraszamy do wzięcia udziału w Festiwalu Re:wizje, dorocznym przeglądzie tego, co najlepsze w warszawskiej sztuce niezależnej.

„Re:wizje to największy festiwal warszawskiej sztuki niezależnej i największy festiwal tego typu w Polsce. To interdyscyplinarne wydarzenie prezentujące praktycznie wszystkie dziedziny sztuki – muzykę, teatr, taniec, film, fotografię, sztuki wizualne.

Re:wizje 2007 poruszyły warszawskie środowisko kultury niezależnej i stanowiły pierwszą kompleksową prezentację jego dorobku. Pierwsze Re:wizje zaskoczyły wszystkich, nikt nie zdawał sobie dotąd sprawy jak wiele dzieje się poza obiegiem oficjalnych instytucji kultury. Re:wizje eksplorują niezmierzone dotąd pokłady kreatywności. Stawiają w światłach jupiterów to co do tej pory ukryte, poszukują nowych wartości i nowych artystów, poszukują inspirującego szaleństwa i pasji w sztuce miejskiej.”

Podczas tegorocznej edycji festiwalu zostanie zaprezentowana m.in. praca wideo redaktorów Okultury, Joanny John i Wojciecha Benicewicza (przy współudziale Jana Przyłuskiego), pt. Projekt UL, czyli La Dolce Vita.

Projekt UL to instalacja video, będąca symboliczną ilustracją korporacyjnej codzienności. Bez początku i bez końca. Kamera przenika szklane ściany warszawskich biurowców, odsłaniając pracę urzędników, sekretarek, księgowych, maklerów, szefów i podwładnych. Realizowane w ciemnościach ujęcia przeplatane są fragmentami z „Życia pszczół” Maurycego Maeterlincka.

Projekt i reżyseria: Joanna John

Montaż i dźwięk: Wojciech Benicewicz

Kamera: Joanna John, Jan Przyłuski

Czas i miejsce: 12 grudnia g. 20.00, Warszawa, Pałac Kultury i Nauki (wejście główne od strony Pl. Defilad).

Share Button