Suka OFF – 24h w Warszawie!

Z materiałów organizatorów:

UWAGA!!!
AKCJA 24H JEST AKCJĄ CAŁODOBOWĄ. PERFORMERZY ZNAJDUJĄ SIĘ W KONKRETNYM CZASIE I PRZESTRZENI, KTÓRE POZOSTAJĄ W SILNYM ZWIĄZKU Z ICH DZIAŁANIAMI. STRUKTURA AKCJI, JEJ DRAMATURGIA ZAPLANOWANA JEST NA 24 GODZINY, A WARTOŚCIĄ, KTÓRĄ CHCEMY WYGENEROWAĆ W TRAKCIE TEGO WYDARZENIA JEST NIE MOŻLIWOŚĆ OBSERWACJI, ALE WSPÓŁBYCIA W NIM.

LICZYMY NA TO, ŻE WRAZ Z UPŁYWEM CZASU, KOLEJNYMI METAMORFOZAMI PRZESTRZENI 1500m2, MOŻLIWOŚCIĄ WSPÓŁUCZESTNICTWA W PROCESIE CIĄGŁEGO STAWANIA SIĘ, UDA STWORZYĆ SIĘ PRZESTRZEŃ TEATRALNEJ WSPÓLNOTY, W KTÓREJ BEZKOMPROMISOWA OBECNOŚĆ POZWOLI ZBUDOWAĆ NA NOWO RELACJĘ PATRZĄCY – PATRZONY.

CENY BILETÓW BĘDĄ ZMIENIAĆ SIĘ Z GODZINY NA GODZINĘ; STARTUJEMY O 12TEJ KWOTĄ 20 ZŁ; CENY OSCYLOWAĆ BĘDĄ W GRANICACH 20 – 120 ZŁ; CENA SZCZYTOWA SZACOWANA JEST NA GODZ. 24, CZYLI PO UPŁYWIE 12H AKCJI. ZMIANY CEN BILETÓW BĘDĄ NA BIEŻĄCO OGŁASZANE NA FB. PŁACISZ ZA TO, Z CZEGO REZYGNUJESZ, ZA KOMFORT BYCIA POZA. WSZYSTKIE BILETY SĄ JEDNORAZOWE, PO WYJŚCIU Z OBIEKTU NALEŻY ZAKUPIĆ KOLEJNY BILET (W AKTUALNEJ CENIE).

Właśnie mija 15 lat od powstania grupy SUKA OFF, jednak działania grupy wciąż pozostają słabo znane polskiej publiczności. Wynika to przede wszystkim z faktu, że przez ostatnie pięć lat grupa występowała głównie poza granicami Polski. Problematycznym aspektem twórczości grupy jest zarówno różnorodność form wyrazu, jakimi się posługuje, jak i brak odpowiedniej platformy do prezentacji jej działań. Przestrzeni pozbawionej stereotypowego pojmowania sztuki opierającej się na tworzywie, jakim jest ciało, w kontekście skandalu i kontrowersji. Zaległości te nadrobić będzie można podczas retrospektywy działań grupy SUKA OFF w Centrum Działań Twórczych „1500m2 do wynajęcia”. Będzie to pierwsza (i być może jedyna) okazja, aby w ciągu jednej doby zapoznać się z twórczością grupy w pełnym zakresie: od fotografii i prac video, przez instalacje po działania performatywne.

SUKA OFF to formacja artystyczna istniejąca od 1995 roku, założona i koordynowana przez Piotra Węgrzyńskiego. Jej działania oscylują miedzy sztukami wizualnymi (z dużym naciskiem na nowe media) a szeroko pojętym live art – od spektakli i instalacji galeryjnych po akcje w klubach i podczas koncertów.

W centrum zainteresowań twórców niezmiennie pozostaje ludzka cielesność we wszystkich jej biologicznych i fizjologicznych aspektach – stąd silne koneksje grupy z nurtem body art. Ciało w pracach grupy SUKA OFF pozbawione jest jednak politycznego, religijnego, czy autobiograficznego ciężaru – to kolejne medium, tworzywo, które można dowolnie przekształcać, formować oraz interpretować. Stąd często zestawiane jest z innymi plastycznymi substancjami (płynny lateks, silikon, akryl), lub z mediami (jako przewodnik impulsów elektrycznych – sygnału audio lub video)

SUKA OFF z równym powodzeniem prezentuje swoje prace na scenach teatrów, w galeriach, klubach, czy festiwalach sztuki video. W ciągu ostatnich dwóch lat grupa wystąpiła na kilku największych przeglądach body art na świecie: „Body Probe” w Londynie (UK/2007), „Souterrain Porte IV” w Nancy (FR/2007) oraz „Visions of Excess” podczas SPILL Festival w Londynie (UK/2009), obok takich artystów jak Franko B, Ron Athey, Stelarc czy Marcel.lí Antúnez. W 2008 roku odbyła się pierwsza duża retrospektywa działań grupy w galerii „The Others” w Londynie.

Podczas „SUKA OFF 24H” obejrzeć można na żywo trzy akcje performatywne: „tranSfera 4.5” oraz nie prezentowane dotychczas w Polsce akcje „Red Dragon” i „Black Box”, a także dwie nowe instalacje i kolejną odsłonę projektu multimedialnego V-H-S współtworzonego przez Piotra Węgrzyńskiego i muzyka Tomasza Wirackiego. Oprócz tego zaprezentowane zostanie ponad 10 godzin materiałów video: od archiwalnych nagrań występów grupy, poprzez video art, aż po teledyski i wizualizacje. Również tutaj nie zabraknie nowości – swoją premierę będą miały dwie części cyklu „Silesia Underground” poświęconego architekturze Śląska – skąd pochodzą twórcy, a także filmy zrealizowane w ramach projektu Inside Flesh. Wszystko to uzupełnione będzie o pokazy zdjęć i dj oraz vj sety przygotowane specjalnie na tę okazję.

Wszystkie działanie prezentowane podczas „SUKA OFF 24H” przeznaczone są dla osób pełnoletnich. Artefakty powstałe podczas prezentowanych akcji, jak również fotografie grupy SUKA OFF, będzie można oglądać w Centrum Działań Twórczych „1500m2 do wynajęcia” jeszcze przez kolejne dwa tygodnie.

WARSZAWA, SOLEC 18

BILETY OD 20 zł

Share Button