Toruńskie koncerty Molok Mun i Hati

koncert Molok Mun
 
23 stycznia, Toruń, g. 20.30, Piwnica Pod Aniołem. Bilet 5 zl.

Molok Mun to nowy projekt muzyczno-literacki zaprojektowany jako efemeryczna formacja występująca okazjonalnie w składzie:
Dariusz Brzostek/przedmioty akustyczne/poezja, Wojtek Galek/elektronika (Videoturisten), Rafał Iwański/instrumenty dęte/instrumenty perkusyjne (HATI), Rafał Kołacki/instrumenty perkusyjne (HATI). Celem grupy jest kreowanie multimedialnych, psychoaktywnych zjawisk artystycznych, usytuowanych na pograniczu sztuki dźwięku i sztuki słowa – wchodzących w intymne, intuicyjne interakcje, pobudzające medytacyjną wrażliwość odbiorców i wykonawców. Improwizowana muzyka elektroakustyczna ma stać się wehikułem unoszącym poetyckie teksty, w których słowa spiętrzają niejednoznaczności, zaś metafory rozkwitają nieoczekiwanie na krawędziach znaczeń i wybrzmiewają gasnącym echem w monotonnym potoku mowy osaczonej przez dźwięki otwierające pole radosnej de-konstrukcji i re-kreacji znaczeń. Welcome to the dreamachine!!!
 
koncert HATI

25 stycznia, Torun, g. 20.00, Lalucza, ul. Podmurna 30. Bilet 5 zl.
HATI prezentuje muzykę jedyną w swoim rodzaju – trance-gong-drone-musick. To udana próba wkomponowania archaicznych rytuałów w aurę współczesnego minimalizmu i akustycznego industrialu. Medytacyjne i transowe dźwięki kreowane przez grupę  bazują na brzmieniu instrumentów etnicznych z różnych stron świata i obiektów z recyklingu. Zespól powstal w 2001 r. w Toruniu, wielokrotnie występował publicznie w Polsce, Niemczech i Hiszpanii. Zespół HATI wydał kilka płyt bardzo dobrze przyjętych przez prasę i słuchaczy.  Ostatnia pozycja w dyskografii HATI to Works for Scrap Metal (CD, Eter) recenzowana pozytywnie w Polsce i za granicą, m.in. przez magazyny WIRE (UK), Zero Tolerance (UK), Vital Weekly (NL) czy Machina (PL).  Muzycy w najbliższych miesiącach będą prezentować na koncertach prawie całkowicie nowy materiał, z którym planują udać się do studia w połowie 2008 r.   www.myspace.com/hatitah 

Share Button