Trasa koncertowa TROUM & HATI

fb89fd31436d13f1274e494133ca84e3,21,19,0

Gorąco polecamy tę trasę koncertową dwóch świetnych zespołów: HATI – naszych magików od dźwięku, którzy przy pomocy instrumentów akustycznych potrafią stworzyć przestrzeń rytualną, oraz niemieckiego TROUM, specjalizującego się w dronach i postindustrialnym brzmieniu.

TROUM to niemiecki duet bardzo zasłużony na światowej scenie post-industrial-drone-music. Zespół powstał Bremie w 1997 r. Obaj członkowie zespołu byli aktywni wcześniej jako muzycy wpływowego w nurcie ambient industrial zespołu MAEROR TRI, który istniał w latach 1988-1996. Wizje dźwiękowe TROUM ukształtowały się pod wpływem takich gatunków muzycznych jak industrial, minimal oraz drone-music. Jego muzycy używają wielu instrumentów: gitar, akordeonu, bałałajki, fletu, harmonijki, gongów, nagrań terenowych, taśm, głosów i wielu znalezionych obiektów dźwiękowych. W oryginalny sposób tworzą wielopłaszczyznową i pełną wyjątkowej atmosfery muzykę, którą określają jako dreaming-muzak.

HATI tworzy muzykę opartą na brzmieniu instrumentów akustycznych – tradycyjnych lub zbudowanych własnoręcznie oraz urządzeń elektronicznych – łączącą w sobie zainteresowania współczesną muzyką improwizowaną i akustyczną oraz rytualną i medytacyjną. Zespół powstał w 2001 r. w Toruniu, kiedy to dwaj artyści dźwięku Rafał Iwański i Dariusz Wojtaś zdecydowali się na realizację nowej drogi poszukiwań, opierając się na wieloletnich doświadczeniach z psychodeliczną muzyką rockową i elektroakustycznym industrialem. HATI oprócz dźwięków wydobywanych na rozbudowanym zestawie instrumentów akustycznych z różnych stron świata; takich jak m.in. gongi syjamskie i chińskie, ligawki podlaskie, klarnety arabskie – używa wielu obiektów recyklingowych z metalu, plastiku i drewna. Grupa występuje obecnie w składzie: Rafał SABON Kołacki, Dariusz SATIOW Wojtaś, Rafał X NAVI Iwański.

Share Button