Wernisaż wystawy TRANSaGRESJE

11 lutego o godz. 20 w toruńskiej Piwnicy Pod Aniołem na Rynku Staromiejskim 1 odbędzie się wernisaż wystawy grafiki Jacka Zielińskiego TRANSaGRESJE.

Podczas wernisażu wystąpią:
tbc(Hamburg) – postindustrial-electronic-noise
X-NAVI.ET(R. Iwański/HATI) – electronic-drone-ambient + slajdy J. Zielińskiego

Jacek Zieliński tworzy przede wszystkim w technikach: suchej igły, suchorytu, miedziorytu, kolografii, monotypii i kolażu. W centrum jego estetycznych fascynacji znajdują się cztery żywioły. Od kilku lat zajmuje się również fotografią. Wykorzystując techniki analogowe, kreuje oniryczne, płynne wizerunki ludzkich postaci, przestrzeni i przedmiotów. Inną jego fascynacją jest krótkometrażowy film strukturalny. Do dwóch jego ostatnich obrazów – Ecce Homo i Axis Mundi – muzykę przygotował zespół HATI. Najnowsze projekty Jacka Zielińskiego to przede wszystkim prezentacje slajdów-fotografii, do których muzykę tworzy Rafał Iwański (HATI) w ramach projektu X-NAVI.ET.

„Prace z cyklu TRANSaGRESJE pokazują przede wszystkim momenty przekroczenia siebie, prezentują chwilę fundamentalnej przemiany własnego ego czy też przejścia z jednego do drugiego stanu emocjonalnego. Metamorfoza ta jest zazwyczaj gwałtowna i agresywna (stąd kolor i forma), bo tylko taka budzi z uśpienia i pozwala na wyłonienie nowej świadomości. Powiązana jest też z ofiarą i zaprzeczeniem”

Share Button