WHITE STAINS Aleistera Crowleya

Mimo licznych zapowiedzi, na rynku książek anglojęzycznych coraz rzadziej ukazują się dzieła Aleistera Crowleya. Niektóre wydawnictwa całkowicie wycofały się z ich publikacji (vide New Falcon Publications i jego kontynuator, Original Falcon Press). Inne czekają aż wygasną na nie prawa autorskie, uwalniając i dywersyfikując rynek wydawniczy. Dlatego kolejna publikacja każdego dzieła tego autora stanowi swego rodzaju wydarzenie.

Ostatnio nakładem Wet Angel Books, imprintu wydawnictwa Creation Books, słynącego ze swej bezkompromisowości w publikowaniu dzieł, które nikt inny nie chce lub nie może wydawać, ukazał się zbiór jego dwóch nowel pornograficznych, White Stains & The Nameless Novel: Flowers of Eros and Evil. Publikacja White Stains mile zaskakuje również z tego względu, że dzieło to osiągało niebotyczną cenę na rynku antykwarycznym. Z kolei tzw. The Nameless Novel to kuriozum, nowela napisana przez Crowleya w 1904 roku (sic!), która miała pobudzić i zadziwić jego żonę.

Kto ma ochotę poczytać sobie ody do sodomii, fellatio, cunnilingusa, analingusa, sadomasochizmu, nekrofilii i chorób wenerycznych, może kupić książkę tutaj.

My zaś liczymy na zmianę dotychczasowej polityki praw autorskich, dzięki której czytelnicy będą mogli zapoznać się również z innego rodzaju twórczością Crowleya.

Share Button