Wideokoncert: INIRE ‚Atalanta Fugiens’

Teatr Modrzejewskiej w Legnicy zaprasza na audiowizualny performance formacji INIRE w ramach projektu sieciowego: 25/25 NIGHT WILL NOT FALL, festiwalu VIDEOFORMES.

miejsce: Teatr im. Heleny Modrzejewskiej w Legnicy, Hall Ratusza,
transmisja internetowa na stronach festiwalu:

TUTAJ

25/25 NIGHT WILL NOT FALL/ 25/25

Biała noc ze sztuką wideo, to jeden z elementów dziejącego się w dniach 10 – 28 marca w Galerie de l’art du temps, w Clermont-Ferrand Festiwalu Sztuki Wideo i Kultury Cyfrowej VIDEOFORMES, na który składają się prócz tego pokazy wideo, wystawy interaktywne, performance oraz cykl portretujący współczesnych artystów multimedialnych pod nazwą wideo portret.

Biała noc ze sztuką wideo, to 25 godzinny pokaz performance artystów audiowizualnych z całego świata, transmitowany internetem i prezentowany publicznie we wszystkich krajach w nim uczestniczących. Przez całą dobę, od czwartku 11 marca od godz. 19.00 do piątku, 12 marca, do godz. 20.00 w Niemczech, Chinach, Brazylii, Kanadzie, Kolumbii, Francji, Izraelu, Włoszech, Holandii, Rosji, Szwecji, Turcji, USA i w Polsce odbędą się preformance na żywo transmitowane przez internetową platformę Festiwalu Videoformes. Ideą akcji jest, aby w każdym z krajów partnerów uczestniczących w projekcie zaprezentować godzinę performance publicznie oraz przez pozostałe 24 godziny, za pośrednictwem internetu, umożliwić widzom uczestnictwo w prezentowanych w poszczególnych krajach akcjach artystycznych. W Festiwalu, ze strony polskiej, uczestniczy grupa INIRE, z projektem „Atalanta Fugiens”.

INIRE to audiowizualny projekt, tworzony przez legnickich i wrocławskich artystów działających w rejonach sztuki audiowizualnej i eksperymentalnej. Głównym środkiem wyrazu INIRE jest performance audiowizualny. Estetycznie wycyzelowane widowiska sceniczne INIRE oscylują w swojej wymowie między teorią komunikacji, strukturą mitu, nawiązaniami do historii sztuki i dekonstrukcją, formalnie wykorzystując nowe technologie jako skuteczny środek artystycznej ekspresji. Na 25/25 Videoformes INIRE zaprezentuje performance Atalanta Fugiens, zbudowany na bazie muzyki elektronicznej, interaktywnych wideoprojekcji, recytacji i śpiewu.

Share Button