Wystawa malarstwa Karola Su-Ki

Zapraszamy do Warszawy na otwarcie wystawy prac Karola Su-Ki Kazimierskiego, którego obrazy uświetniają m.in. wydany przez nas album Chaosmos.pl.

Na wystawę składa się kilkadziesiąt wybranych prac powstałych w okresie 1988-2010.Większośc prac to obrazy malowane farbami wodnymi (akryl,tempera,gwasz), często na przypadkowych powierzchniach takich jak deski, płyty, nie obite płótna, ale jest też kilka olejnych prac i kilka kolaży tworzonych archaiczną dziś techniką-nożyczki+klej.

Tematem prac jest często śmierc, pustka, samotnosc w industrialnym środowisku, ale również stany mistyczne, połączenie z Uniwersum, czyste tchnienie wewnętrznego Kosmosu. Od 20 lat prace powstają z uwzględnieniem efektu światła ultrafioletowego. Do tej pory odbyły się tylko 4 wystawy indywidualne, wszystkie kilkanaście lat temu. Równocześnie częśc prac, głównie ultrafioletowych, brało udział jako dekoracje na imprezach rave w okresie ’91-’95. Karol Su-ka jest naturszczykiem dalekim od wszelkiego akademizmu (i systemu edukacji).

Wernisaż: 8 X 2010 godz. 20, Klub Regeneracja, ul. Puławska 61, Warszawa.

Wernisaż będzie połączony z koncertem Street City Nomads.

Share Button