O wydawnictwie

OKULTURA to powstałe w 2001 roku wydawnictwo zajmujące się ukrytym wymiarem kultury (łac. occultus - skryty, tajemny, wyparty). Naszym celem jest udostępnianie czytelnikom jak największej różnorodności idei transgresyjnych wobec dominującego porządku kulturowego, oraz tego, co w naszej kulturze uznaje się za oczywiste. Działamy z pasją i jesteśmy jednym z najstarszych niezależnych wydawnictw funkcjonujących bez przerwy na polskim rynku książki. Podstawą naszej aktywności jest współtworzenie z naszymi czytelnikami nowych zjawisk kulturowych. Dlatego przede wszystkim interesuje nas wydawanie dzieł autorów wcześniej niepublikowanych w Polsce. Dzięki nam polski czytelnik mógł zapoznać się z myślą m.in. tak wybitnych twórców jak Aleister Crowley, Stanislav Grof, Alejandro Jodorowsky, Timothy Leary, Thomas Ligotti, Terence McKenna, Alan Watts czy Robert Anton Wilson.

W prezentowanych przez nas książkach ujawniamy to, co najlepsze z dziedzictwa kontrkultury i okultyzmu. Wydobywamy perły myśli podejrzliwej, tropimy historie alternatywne, przybliżamy świat magii ludzkiego umysłu i nieznane obszary antropologii. Posiadamy też największą ofertę książek na temat kultury i nauki psychodelicznej.

Przygotowywane przez nas pozycje ukazują się w siedmiu seriach wydawniczych:

  • Seria Transgresje obejmuje dzieła mające na celu przezwyciężanie wyuczonych wzorców percepcji.
  • Seria Ezoterra przedstawia świat kultur alternatywnych, utopijne wizje przyszłości i nieznane kroniki przeszłości.
  • W serii Corpus Hermeticum prezentujemy najwybitniejsze owoce zachodniej tradycji ezoterycznej.
  • Bibliotheca Crowleyana obejmuje dzieła Aleistera Crowleya w profesjonalnym opracowaniu.
  • W serii Scientia Psychedelica prezentujemy najwybitniejsze dokonania badaczy odmiennych stanów świadomości, tajemne historie roślin, ich potencjał wizyjny i leczniczy, a także miejsce w nauce, magii i mistyce. Stanowi ona unikatową próbę stworzenia kompletnej encyklopedii roślin szamańskich oraz ich syntetycznych odpowiedników.
  • W serii Transwizje ukazują się najwybitniejsze dzieła znawców inicjacji i wizjonerów psyche.
  • Natomiast seria Ex Oriente Lvx obejmuje skarby myśli Wschodu, ze  szczególnym uwzględnieniem szamanizmu, tantryzmu i bezpośrednich dróg do wyzwolenia.
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl