Michael Katz - Joga snu. Królewska droga do oświecenia

Dostępność: brak towaru
Cena: 35,00 zł 35.00
ilość szt.

towar niedostępny

Opis

Czym jest joga snu? Skąd się wywodzi? Jak się ją praktykuje? Czym różni się od świadomego śnienia? W książce Joga snu. Królewska droga do oświecenia, Michael Katz dzieli się swoim prawie czterdziestoletnim doświadczeniem pracy ze snami jako narzędziami służącymi do poznawania swej prawdziwej natury. Omawiane przez niego praktyki wywodzą się z tradycji buddyzmu tybetańskiego, on sam jednak nie stroni od nawiązań do zachodnich technik świadomego śnienia, wskazując na występujące pomiędzy nimi różnice.

W starożytnych naukach buddyzmu tybetańskiego sen bywa nazywany „czwartym czasem”, rozciągłym stanem, w którym spotykają się przeszłość, teraźniejszość oraz przyszłość. Joga snu uczy jak zachować świadomość we śnie, jak tworzyć sny, przekształcać i rozpuszczać w świetle. Wskazuje też na pożytek, jaki można czerpać z nich w chwili śmierci. Katz posiłkuje się wiedzą licznych mistrzów tybetańskich, w tym swego głównego nauczyciela, Namkhai Norbu Rinpocze, oraz olbrzymim doświadczeniem zgromadzonym w trakcie licznych kursów i warsztatów prowadzonych przez siebie na całym świecie. Dzięki temu książka ta nie przedstawia suchego opisu praktyki, ale stanowi żywy zapis doświadczenia z fascynującej krainy świadomych snów, przez którą wiedzie droga do oświecenia.

Format A5
188 stron


„Wszystkie wizje, jakie mamy w ciągu życia, są podobne obrazom ze snu. Jeżeli dobrze je zbadamy, stwierdzimy, że wielki sen życia i mniejsze sny jednej nocy, nie tak bardzo różnią się od siebie. A kiedy naprawdę ujrzymy istotną naturę obu, zobaczymy, że pomiędzy nimi rzeczywiście nie ma różnicy. Jeżeli dzięki temu w końcu wyzwolimy się z krępujących nas łańcuchów emocji, przywiązania i ego, zyskamy możliwość osiągnięcia ostatecznego oświecenia.”

- Namkhai Norbu Rinpocze, autor Jogi snu i praktyki naturalnego światła


Michael Katz (ur. 1951) – psycholog, jogin, wybitny znawca tradycji bon i buddyzmu tybetańskiego; wynalazca indukcji hipnotycznej w pracy ze snami; autor i redaktor licznych publikacji na temat jogi snu, w tym Jogi snu i praktyki naturalnego światła.


SPIS TREŚCI

PRZEDMOWA

WPROWADZENIE

ROZDZIAŁ I: JOGA SNU A EKSPERCI OD RELIGII

ROZDZIAŁ II: JOGA SNU A PRZEJRZYSTOŚĆ UMYSŁU

ROZDZIAŁ III: KANAŁY WEWNĘTRZNE

ROZDZIAŁ IV: CZYSZCZENIE LUSTRA – PRACA NAD PRZYWIĄZANIEM

ROZDZIAŁ V: PRZEKSZTAŁCANIE SNÓW

ROZDZIAŁ VI: JOGA SNU I BARDO

ROZDZIAŁ VII: PONOWNE ZJEDNOCZENIE MATKI I DZIECKA

BIBLIOGRAFIA

Produkty powiązane

Newsletter
Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.
Bestsellery
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl