Ben Sessa - Renesans psychodeliczny

Dostępność: średnia ilość
Dostawa: Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności sprawdź formy dostawy
Cena: 59,00 zł 59.00
ilość szt.

towar niedostępny

Opis

Niewiele osób na świecie posiada tak wielką wiedzę na temat psychodelików – substancji szturmem wdzierających się w świat medycyny – jak Ben Sessa, doktor psychiatrii z Bristolu, prowadzący projekty badawcze na temat ich terapeutycznego potencjału w leczeniu beznadziejnych przypadków traum psychicznych. Sessa należy do wąskiego, ale gwałtownie poszerzającego się grona naukowców, dla których psychodeliki takie jak ayahuasca, LSD, MDMA czy psylocybina to doskonałe narzędzia badawcze, za pomocą których można poszerzać nasze zrozumienie działania mózgu, a kiedy trzeba, naprawiać jego funkcjonowanie.

W połowie XX wieku mieliśmy do czynienia z wielkim rozwojem zainteresowania tymi substancjami, skutkującym młodzieżową rewoltą i epoką „dzieci kwiatów”. Niestety później, z przyczyn czysto politycznych, zakazano ich używania. Ich delegalizacja zatrzymała też pozytywnie zapowiadające się prace badawcze nad niektórymi z nich. Ben Sessa przygląda się temu wszystkiemu wnikliwie, opisując rolę, jaką psychodeliki pełniły w różnych okresach w dziejach ludzkości, szczegółowo relacjonując ich dwudziestowieczne losy, ale przede wszystkim w fascynujący, bardzo osobisty sposób omawiając obecny renesans zainteresowania nimi jako potencjalnymi „cudownymi lekami” na problemy neurologiczne i psychiczne. Ta książka zawiera wszystko, co chcielibyście wiedzieć o psychodelikach, ale boicie się zapytać!

Format A5
484 strony


Renesans Psychodeliczny Bena Sessy to jasno i przejrzyście napisane dzieło prezentujące przegląd dawnych i współczesnych badań klinicznych oraz prac naukowych poświęconych roślinom, grzybom i substancjom psychodelicznym. Traktuje o badaniach prowadzonych w latach pięćdziesiątych i sześćdziesiątych XX wieku oraz dzisiaj w USA, Wielkiej Brytanii i Europie, przekonująco dowodzących, że wspomniane substancje mogą odegrać niebagatelną rolę w medycynie, leczeniu uzależnień, psychoterapii itp. Gorąco polecam!”

- dr Ralph Metzner, autor m.in. Ayahuasca: święte pnącze duchów oraz Teonanácatl: święte grzyby

 

„Książka dr. Sessy to treściwy, pasjonujący opis współczesnego nam zjawiska renesansu psychodelicznego. Zawiera bardzo cenne rozdziały na temat fenomenologii doświadczeń psychodelicznych oraz chemii i farmakologii poszczególnych substancji, napisane w sposób zrozumiały nie tylko dla specjalistów. To bardzo mocny głos za ponownym wprowadzeniem psychodelików w świat psychoterapii!”

- dr Dennis McKenna, kierownik wydziału etnofarmakologii Instytutu Hefftera

 

„Naprzód, śmiały podróżniku, zachowaj zimną krew, ale daj się ponieść doświadczeniu! Dr Sessa zabierze Cię do świata pełnego cudów! Czeka Cię niezła gratka!”

- dr Robin Carhart-Harris, szef Ośrodka badań Psychodelicznych w londyńskim Imperial College

 

Sessa otwiera drzwi percepcji przed czytelnikiem, prowadząc go poprze złożone dzieje, struktury chemiczne, zagadnienia związane z legalizacją psychodelików oraz możliwości odkrywane przez te cudowne molekuły! Czyni to w sposób pełen inteligencji, optymizmu i współczucia!”

- Andy Roberts, autor Albion Dreaming i Acid Drops

 

Sessa dokonuje energicznego przeglądu naukowych i kulturowych zagadnień związanych ze światem psychodelików… nawołując do pragmatycznej i gruntownej rewizji światowej polityki narkotykowej tak, żeby osoby cierpiące na choroby psychiczne mogły korzystać z nowych rozwiązań terapeutycznych”.

- Amanda Feilding, założycielka i prezeska Beckley Foundation

 

Renesans psychodeliczny Bena Sessy to dzieło, które ukazuje się w najbardziej odpowiedniej do tego porze, kiedy w mediach coraz częściej można usłyszeć o kolejnych odkryciach w dziedzinie badań psychodelicznych. Nasz świat potrzebuje inspiracji i uzdrowienia duchowego. Dr Sessa pięknie pokazuje, jaka może być w tym rola psychodelików. Ta książka powinna być czytana przez każdego!

- Rick Doblin, szef Multidyscyplinarnego Stowarzyszenia na rzecz Badań PsychodelicznychSPIS TREŚCI

WPROWADZENIE 


ROZDZIAŁ 1
OSOBISTA REFLEKSJA 

ROZDZIAŁ 2
DOŚWIADCZENIE PSYCHODELICZNE 

ROZDZIAŁ 3
WCZEŚNI PIONIERZY PIERWSZEJ I DRUGIEJ ERY PSYCHODELICZNEJ 

ROZDZIAŁ 4
PREHISTORIA I STAROŻYTNE DZIEJE PSYCHODELIKÓW 

ROZDZIAŁ 5
DNI HIPPISOWSKIEJ CHWAŁY, KULTURA RAVE I NARODZINY ECSTASY 

ROZDZIAŁ 6
TWÓRCZOŚĆ PSYCHODELICZNA 

ROZDZIAŁ 7
WSPÓŁCZESNE WYKORZYSTANIE PSYCHODELIKÓW ROŚLINNYCH I GRZYBOWYCH 

ROZDZIAŁ 8
RENESANS PSYCHODELICZNY, CZĘŚĆ PIERWSZA: GŁÓWNI PORUSZYCIELE 

ROZDZIAŁ 9
RENESANS PSYCHODELICZNY, CZĘŚĆ DRUGA: BADANIA WSPÓŁCZESNE 

ROZDZIAŁ 10
PSYCHODELIKI POD OSTRZAŁEM 

PODSUMOWANIE
POWRÓT DO PRZYSZŁOŚCI 

INDEKS

Koszty dostawy Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności

Kraj wysyłki:

Produkty powiązane

Newsletter
Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.
Bestsellery
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl