Trans/wizje nr 1 (archiwalny)

Trans/wizje – pismo psychoaktywne to jedyne na polskim rynku pismo kulturalno-społeczne, zajmujące się współczesnymi i historycznymi nurtami myśli alternatywnej - od pierwotnych metod osiągania ekstazy, poprzez historyczne działania kontrkultury lat sześćdziesiątych, współczesne ruchy ezoteryczne, modyfikacje ciała i umysłu, psychologię transpersonalną, muzykę eksperymentalną, sztukę performance, aż do futurystycznych wizji rozwoju człowieka i jego psyche. W centrum zainteresowań pisma znajduje się ukazywanie ukrytych możliwości człowieka, traktowanego łącznie jako ciało, duch i umysł, wraz z pełną kulturową ekspresją jego twórczego potencjału.
To spektrum tematyczne redakcja pisma traktuje całościowo, nie pomijając zarówno aspektów antropologicznych, psychologicznych i społecznych, literackich, muzycznych i filmowych, obszarów sztuki i tańca.
Format A4
160 stron
Papier kredowy
33,00 zł
Trans/wizje nr 2 (ARCHIWALNY)

Tematem przewodnim drugiego numeru są transgresje. Przyglądamy się w nim ludziom naruszającym tabu integralności cielesnej; transhumanistom poszukującym w świecie psychodelii i farmakologii cudownej receptury na przezwyciężenie dotychczasowej kondycji ludzkiej; artystom szukającym nowych środków wyrazu w malarstwie, komiksie, literaturze i filmie; rewolucjonistom ciała i ducha.
Format A4
160 stron (cz/b i kolor)
Papier kredowy
33,00 zł
Trans/wizje nr 3 (ARCHIWALNY)

Tematem przewodnim trzeciego numeru jest psychoszamanizm, czyli rola odmiennych stanów świadomości w procesach poznawczych, terapeutycznych i socjotwórczych. Oddajemy głos współczesnym szamanom, wykorzystującym "święte rośliny" w praktyce rytualnej i uzdrowicielskiej. Zastanawiamy się nad miejscem tych praktyk we współczesnym świecie oraz ich relacjami ze światem nauki i kulturą psychodeliczną. Przyglądamy się korzeniom tej kultury oraz cienkiej granicy między rozwojem psychicznym a psychomanipulacją. Oddajemy głos czołowym badaczom prowadzącym legalne badania nad LSD, MDMA i innymi psychodelikami. Przypominamy mniej znane postaci z przeszłości, które torowały drogę takim badaniom. Analizujemy wpływ odmiennych stanów świadomości na sztuki plastyczne, muzykę i kino. Oddajemy też głos adeptom sztuk rytualnych, którzy w swych praktykach wywołują stany transowe bez ingerencji zewnętrznych substancji.
Format A4
144 strony (cz/b i kolor)
Papier kredowy
33,00 zł
Trans/wizje nr 4 + "Bizarre? Cóż to znaczy" Andrzeja Urbanowicza NUMER ARCHIWALNY

Osobliwością gatunku ludzkiego wydaje się jego zdziwaczenie. Przyrodzona nam wyobraźnia sprawia, że nieustannie zbaczamy z wyznaczanych nam przez normy i zwyczaje społeczne torów, rozbijając się o bariery kodeksów moralnych, przekonań i oczekiwań. Żyjemy w jednym wielkim gabinecie osobliwości, który inaczej niż chcieliby to widzieć siedemnstowieczni miłośnicy higienicznej, uporządkowanej nowożytności - nigdy nie dał się zamknąć w czterech ścianach muzeum. Otaczająca nas rzeczy-wistość bywa bardziej ciekawa, zdumiewająca i niezwykła od oszklonych eksponatów w Kunstkamerach. W gruncie rzeczy, wszyscy jesteśmy trochę dziwny, choć zwykle nie dostrzegamy tego u siebie. Ten antropologiczny stan zdumienia, jaki wywołuje w nas niezwykłość postrzegana w naszym codziennym otoczeniu, w świecie anglojęzycznym bywa określany terminem bizarre, z którego uczyniliśmy też myśl przewodnią czwartego numeru.
Format A4
160 stron (cz/b i kolor)
Papier kredowy
33,00 zł
Trans/wizje nr 5 ARCHIWALNY

Na początku była ciemność. Dopiero potem pojawiło się światło rozumu, a wraz z nim świat złudzeń, migotliwych nadziei, że można nadać sens temu wszystkiemu, co ciemne i nieskończone jak nocne niebo. Czerń. To z niej pochodzimy, w niej żyjemy, ku niej zmierzamy, choćbyśmy nie wiem jak bardzo starali się uwierzyć w jakąkolwiek inną moc sprawczą. Skoczmy w mrok. Przyjrzyjmy się temu, skąd się bierze czerń oraz jakie mamy z nią relacje. Oddajmy głos pieszczącym ją pisarzom i malarzom. Wsłuchajmy się w skojarzone z nią dźwięki. Zastanówmy się nad jej związkami z przestrzenią. Zobaczmy, jakie wywołuje stany świadomości i jak sobie z nimi radzimy. Uwolnijmy ciąg skojarzeń, jakkolwiek byłyby one arbitralne. Spójrzmy w otchłań z pełną świadomością tego, że „kiedy spoglądasz w otchłań, ona również patrzy na ciebie”.
Format A4
184 stron (cz/b i kolor)
33,00 zł
Trans/wizje nr 6 + dodatek

Szósty numer magazynu poświęcamy erozofii, czyli mądrości Erosa. Nie zabraknie w nim klasyków: Juliusa Evoli i Austina Osmana Spare’a. Poznamy też losy niemieckiego witalizmu, a także amerykańskich i radzieckich prekursorów oraz prekursorek seks-pozytywizmu. Przyjrzymy się erotyzmowi w kinie, malarstwie i literaturze. Szczególną uwagę poświęcimy sztuce performans, scenie fetyszystycznej oraz magii seksualnej. Zastanowimy się nad tym, czemu seks jest biologiczną tajemnicą, a także zgłębimy mało znane zjawiska znajdujące się na jego obrzeżach: trzecią płeć, aseksualizm i technoseksualność. Rzucimy okiem na futurystyczny świat immortalizmu oraz nieśmiertelną miłość psychodeliczną. Jednak przede wszystkim popuścimy wodze wyobraźni, bo to przecież ona stanowi niewyczerpywalne źródło erotyzmu!
Format A4
186 stron / kolor i czb
33,00 zł
