FESTIWAL TRANS/WIZJE 3! 0
FESTIWAL TRANS/WIZJE 3!

Z okazji wydania 3. numeru naszego pisma psycho-aktywnego TRANS/WIZJE serdecznie zapraszamy na Festiwal TRANS/WIZJE 3, który odbędzie się 1 grudnia 2012 roku w warszawskim Centrum Sztuki Współczesnej.

UWAGA!
Miejsca na festiwal objęte są rezerwacją!

Poprzednie edycje naszego festiwalu cieszyły się olbrzymim zainteresowaniem. Obecną, już tradycyjnie, otworzy grupa SUKA OFF, należąca do czołówki europejskich artystów z kręgu body artu. Podczas 3. edycji festiwalu SUKA OFF zaprezentuje „tranSferę 1.3” – projekt multimedialny, którego celem jest poszukiwanie form niewerbalnej komunikacji pomiędzy ludźmi w relacjach intymnych. To praca hybrydowa, performance stosujący w czasie rzeczywistym urządzenia rejestrujące i odtwarzające obraz i dźwięk. Pomiędzy nadajnikami i odbiornikami znajduje się ciało, w którym umieszczane są części układów elektronicznych i metalowe elementy przewodzące impulsy. Performerzy zmieniają zarejestrowany obraz ciała, odnosząc się tym samym do współczesnego chaosu informacyjnego i manipulacji rzeczywistością, jaka ma miejsce w mediach i stosowanych przez nie technologiach.
http://sukaoff-transfera.blogspot.com

Podczas naszego Festiwalu będzie miał miejsce pierwszy od wielu lat występ ARKONY, legendarnej grupy elektro-dubowo-postindustrialno-ambientowej, tworzonej przez Karola Su-Kę, wszechstronnego muzyka, artystę, malarza, prekursora warszawskiej sceny rave’owej. Od początku istnienia Arkona podąża swoją własną ścieżką muzyczną nie oglądając się na aktualne trendy i mody, tworząc głębokie pejzaże, kosmiczne otchłanie, miejskie kolaże zderzone z tajemniczymi echami dawnych kultur.

Jest nam też niezmiernie miło po raz pierwszy w Warszawie gościć AQUALUNĘ, multimedialny projekt Anny Pilewicz, artystki video-art. lubiącej wykorzystywać techniki analogowe, oraz Rafała Iwańskiego, znanego ze znakomitych grup elektroakustycznych i ambientowych, HATI oraz X-NAVI:ET. Artystyczne działania w ramach projektu AQUALUNA odwołują się do obrazów i dźwięków najbardziej bezpośrednich, pierwotnych, organicznych, w dużej mierze powiązanych z żywiołem wody i księżycem. Integrują odrealnione wodne i lunarne obrazy następujące po sobie w sposób paralelny do wytwarzanych dźwięków. Film Anny Pilewicz utrzymany jest w poetyce marzenia sennego. Z ciemności, z jasnej plamy księżyca-meduzy wyłania się kobieta oddychająca pod wodą. W celu wywołania zintensyfikowanego odbioru, twórcy tego projektu wykorzystują między innymi efekt synestezji.

Gościem specjalnym 3. edycji Festiwalu Trans/wizje będzie Z’EV (jedyny koncert w Polsce!), jeden z pionierów „kultury industrialnej” i najwybitniejszych twórców etno-industrialu, mistrz instrumentów perkusyjnych, posługujący się osobliwym zestawem muzycznym złożonym z  instrumentów etnicznych i odpadów przemysłowych. Ten bez wątpienia jeden z najwybitniejszych perkusjonistów na świecie tworzy misterne aranżacje wprowadzające w stany transowe. Nie stroni też od dzieła multimedialnych, łączących muzykę, performance, video i teatr. Twórczość Z’EVa docenili tacy artyści jak John Zorn, Glenn Branca, Chris Watson (ex Cabaret Voltaire), Merzbow, Boyd Rice, Genesis P.-Orridge (Psychic TV) i Fennesz, zapraszając go do współpracy.
http://myspace.com/rhythmajik

Miejsce: Laboratorium CSW, ul. Jazdów 2, Warszawa
Bilety: 35 PLN (ilość ograniczona: tylko 150 miejsc!)

Przedsprzedaż biletów dokonuje się poprzez zgłoszenie chęci ich nabycia pod adres: okultura@okultura.com
W temacie maila prosimy wpisać “Festiwal Trans:wizje 3”.

SUKA OFF – „tranSfera 1.3” (PL)
ARKONA (PL)
AQUALUNA (PL)
Z’EV (USA)
Po festiwalu, koło 23 planowane jest after-party w jednym z warszawskich klubów.

Start: 1 grudnia 2012 godzina 17.30

Serdecznie zapraszamy!

 

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl