FESTIWAL TRANS/WIZJE 5! 0
FESTIWAL TRANS/WIZJE 5!

SUKA OFF, ORIGAMI GALAKTIKA, JOB KARMA oraz CUT HANDS wystąpią na 5. edycji Festiwalu TRANS/WIZJE!

Już tradycyjnie, z okazji wydania kolejnego, piątego numeru naszego pisma psycho-aktywnego, mamy ogromną przyjemność zaprosić Was na organizowany przez nas  Festiwal, którego 5. edycja odbędzie się 17 maja 2014 roku w Laboratorium warszawskiego Centrum Sztuki Współczesnej.

Z racji olbrzymiego zainteresowania poprzednimi edycjami Festiwalu, postanowiliśmy poszerzyć jego formułę, tym razem zapraszając bardziej różnorodne grono niezwykle intrygujących artystów. Podczas Festiwalu TRANS/WIZJE 5 wystąpią:

SUKA OFF (Polska)

Jedna z najciekawszych w Europie grup performance eksplorujących granice płci i ciała. Tworzona przez Sylwię Lajbig i Piotra Węgrzyńskiego. Wielokrotnie goszczona i nagradzana na zagranicznych festiwalach. Jedynie z rzadka występująca w Polsce.

Suka Off wraca na nasz Festiwal z polską premierą “tranSfery” 5.0. Ta inspirowana kosmogonią orficką akcja nawiązuje do mitycznych czasów pierwotnej ciemności, w których poświata emanująca ze skrzydeł Erosa stanowiła pierwsze wyobrażenia światła. Erofania oddzielająca światło od ciemności i rozbijająca pierwotną androgyniczną jaźń na mężczyznę i kobietę daje początek nieustannemu poszukiwaniu zaspokojenia pragnienia oraz stałej walce z dezintegracją.
http://www.sukaoff.com/

ORIGAMI GALAKTIKA (Norwegia)

Najbardziej “kosmiczna” komórka kolektywu norweskich eksperymentatorów muzyczno-magicznych, prowadzona przez Benny’ego Braatena, wplatającego śpiew gardłowy w psychodeliczne struktury etno-ambientowe.

Benny Braaten założył Origami Galaktika w 1994 roku. W trakcie koncertów posługuje się przede wszystkim dźwiękami organicznymi. Nagrania terenowe, instrumenty akustyczne, mikrofony kontaktowe generują dźwięki, które po przetworzeniu przez samplery tworzą transowe ambienty.
https://myspace.com/origamigalaktika
http://www.discogs.com/artist/106142-Origami-Galaktika

JOB KARMA (Polska)

Więcej informacji już wkrótce.
http://jobkarma.pl/

CUT HANDS (Wielka Brytania)

Autorski projekt Williama Bennetta, twórcy grupy Whitehouse – ikony “kultury industrialnej”, muzyki noise i power electronics. Założony w 2011 roku pod wpływem inspiracji muzyką haitańską, środkowo-afrykańskimi rytmami perkusyjnymi oraz estetyką wudu (znajdującą swą ekspresję również w oprawie graficznej płyt zespołu, projektowanych przez Mimsy DeBlois).

Pełna werwy i intensywności muzyka Cut Hands pojawia się także w licznych filmach dokumentalnych, m.in. w “Siberia: Krokodil Tears” (2011), “Inside Syria” (2011), “Glastonbury” (2012) oraz “Kings of Cannabis” (2013).
http://facebook.com/afronoise
http://williambennett.blogspot.com

http://www.discogs.com/artist/Cut+Hands

Miejsce: Laboratorium CSW, ul. Jazdów 2, Warszawa
Start: 17 maja 2013, godzina 17.00
Bilety: 69 zł (tylko 150 miejsc!)

UWAGA: W CELU ZAMÓWIENIA BILETÓW PROSIMY O PRZYSYŁANIE ZGŁOSZEŃ NA ADRES okultura@okultura.com z NAGŁÓWKIEM “TRANSWIZJE 5”. W INFORMACJI ZWROTNEJ POTWIERDZIMY DOSTĘPNOŚĆ BILETÓW I POWIADOMIMY O SPOSOBACH PŁATNOŚCI.

Po festiwalu planowane jest After Party na terenie Centrum Sztuki Współczesnej. Zarezerwujcie sobie czas, bo noc będzie intensywna i długa!

 

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl