PROGRAM FESTIWALU NA 15 URODZINY OKULTURY 0
PROGRAM FESTIWALU NA 15 URODZINY OKULTURY

W dniach 20 i 21 maja zapraszamy do warszawskiego Laboratorium Centrum Sztuki Współczesnej na Festiwal Okultury, organizowany z okazji piętnastolecia naszego wydawnictwa. W ciągu tych dwóch dni dostarczymy Wam mocy wrażeń – pokaźną dawkę wizji i muzyki, a także sposobność do uczestniczenia w rozmowie na temat zjawisk z pogranicza duchowości i kontrkultury.

PROGRAM

PIĄTEK 20.5.2016

19:15 – rozmawiamy o okulturze, nieortodoksyjnej duchowości i kontrkulturze; rozmowę prowadzi Tomasz Stawiszyński a rozmawiają Aleksandra Przegalińska, Paweł Frelik, Mateusz Janiszewski i Dariusz Misiuna

20:15 – urodzinowy toast

20:30 – Carl Abrahamsson wprowadza nas w tajniki kulturowej ezoteryki;

21:15 – pokaz filmu “Kiedy pasta do zębów wytryśnie z tubki” o Charlesie Gatewoodzie, zmarłym w kwietniu fotografie i dokumentaliście kontrkultury; Gatewood zasłynął jako autor szokujących fotografii, rzucających wyzwanie popularnym wyobrażeniom o normach i regułach życia ludzkiego; sławę przyniosły mu zdjęcia osób modyfikujących swoje ciała – dzięki swym albumom stał się pionierem i animatorem ruchu tzw. współczesnych prymitywistów.

22:15 – pokaz filmu “Przemiany” o Genesisie P.-Orridge’u, twórcy radykalnej sztuki ciała, mail artu, animatorze kultury industrialnej i acid house, założycielu grup Coum Transmission, Throbbing Gristle, Psychic TV oraz Thee Majesty, a także Świątyni Młodzieży Psychicznej.


SOBOTA 21.5.2016

Audio Spirits (SE/PL)
Cotton Ferox (SE/PL) – muzyka do filmu Carla Abrahamssona “Sub Umbra Alarum Luna”
X-Navi:ET (PL)
Mohammad (GR)
Cut Hands (UK)

X-Navi:ET (PL)

Rafał Iwański – artysta dźwięku, perkusjonista, z wykształcenia etnolog. Tworzy muzykę elektroakustyczną budowaną na brzmieniu modyfikowanych analogowo i cyfrowo instrumentów elektronicznych i akustycznych oraz dźwięków znalezionych. Współzałożyciel i muzyk grup HATI, KAPITAL i INNERCITY ENSEMBLE, od 2014 r. gra w zespole ALAMEDA 5.
http://soundcloud.com/xnaviet
http://xnaviet.bandcamp.com/


Mohammad (GR)

Niskie częstotliwości, modulacje, mroczne dźwięki, folkowe pobrzmienia. Mohammad tworzy wyjątkową, czasem doom dronową, kiedy indziej ambientową muzykę przy pomocy tworzonych przez siebie instrumentów. Okrzyknięci “czarnym koniem” wytwórni PAN, popis swoich możliwości dają podczas koncertów, zaklinając publiczność hipnotycznym transem.
http://mohammad.gr/
https://mohammadsound.bandcamp.com/


Cotton Ferox (SE/PL)

Szwedzcy mistrzowie ambientu, bardzo dobrze przyjęci podczas Festiwalu Trans/wizje w 2014 roku, powracają z nowym materiałem, który zagrają do pierwszego w Polsce pokazu filmu Carla Abrahamssona SUB UMBRA ALARUM LUNA. Mówią o sobie: “Lubimy muzykę, która rezonuje z ludzkim duchem. Lubimy muzykę, która inspiruje sny i marzenia. ”
http://www.cottonferox.se/


Cut Hands (UK)

Twórca gatunku “power electronics” i jeden z pionierów muzyki industrialnej (ex Whitehouse) w imponującym, rytmicznym wcieleniu jako zachodni reinterpretator środkowo-afrykańskiej muzyki granej w kultach wudu. Trans i opętanie. Melodia i hałas. Hipnoza wytrącająca z automatycznego rytmu życia, dzięki czemu można dostrzec, co znajduje się po jego drugiej stronie.
http://facebook.com/afronoise
http://williambennett.blogspot.com/


Organizatorami wydarzenia są Wydawnictwo Okultura i Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski w Warszawie. Zastrzegamy sobie prawo do drobnych zmian w programie.

 

 

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl